Zastanawiasz się, jakie okulary przeciwsłoneczne będą najlepsze? Na to zwróć uwagę!

Zastanawiasz się, jakie okulary przeciwsłoneczne będą najlepsze? Na to zwróć uwagę!

Na co zwracać uwagę przy zakupie okularów przeciwsłonecznych?

Zakup odpowiednich okularów przeciwsłonecznych nie jest prostym zadaniem. Trudności powoduje nie tylko ogromny wybór oprawek, kształtów i szkieł. Warto także wiedzieć, z jakich materiałów powinny być wykonane dobrej jakości okulary. Zwróć uwagę na filtry, ponieważ są one nie tylko stylowym dodatkiem, ale powinny również dbać o Twój wzrok. Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać, aby spełniały wszystkie te funkcje? Tego dowiesz się w dzisiejszym artykule. 

Czy to, jakie okulary przeciwsłoneczne wybierzesz, ma znaczenie? Jak najbardziej!

Bez okularów przeciwsłonecznych mało kto wyobraża sobie lato i wakacyjny wyjazd. Większość osób wybierając model dla siebie, kieruje się przede wszystkim ich wyglądem. Jednak powinny one spełniać jeszcze jedną bardzo istotną funkcję. Otóż to, jakie okulary przeciwsłoneczne wybierzesz, ma wpływ na ochronę Twoich oczu przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Promieniowanie UVA i UVB występuje nie tylko w miesiącach letnich, ale również zimą. Dlatego tak istotne jest, aby nosić je przez cały rok.

Gdzie najlepiej kupić okulary przeciwsłoneczne, aby wybrać te najlepsze? 

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Najlepszym miejscem na zakup dobrej jakości okularów jest dobrze wyposażony salon optyczny lub renomowany sklep internetowy. W tego typu miejscach możesz skonsultować się z wykwalifikowanym personelem, który nie tylko pomoże Ci dobrać okulary do kształtu twarzy. Dzięki tej pomocy dowiesz się również, w jaki sposób chronić swój wzrok i jakie okulary przeciwsłoneczne będą dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Market lub bazar są miejscami, w których nie powinieneś kupować okularów. Często są one złej jakości i nie posiadają odpowiednich filtrów, przez co narazisz swoje oczy na szkodliwe promieniowanie.

Kilka ważnych elementów, dzięki którym dowiesz się, jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać 

Dowiedz się, czy okulary mają filtr polaryzacyjny. Jest to element, który zneutralizuje odblaski światła (np. od powierzchni wody), które oślepiają. Okulary polaryzacyjne szczególnie docenią kierowcy.

Koniecznie sprawdź, czy okulary posiadają dołączoną informację o mocy filtra UV. Powinna ona być umieszczona na oprawkach, dołączona do opisu lub też znajdować się na soczewce. Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać? Najlepsze będą takie, które mają filtr UV 400. Dzięki temu zyskasz pewność, że pochłonie on w 100% promieniowanie słoneczne, a Twoje oczy będą bezpieczne.

Zobacz, na co jeszcze powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze okularów przeciwsłonecznych

W wielu specjalistycznych sklepach możesz znaleźć również okulary z filtrem fotochromowym. Jest to niezwykle istotna funkcja, ponieważ dzięki niej okulary fotochromowe mogą stosować także osoby, które noszą szkła korekcyjne. Soczewki w tego typu szkłach mają ciekawą właściwość. Otóż w zależności od natężenia promieniowania UV, mogą automatycznie się rozjaśniać lub przyciemniać, dzięki czemu nie tylko chronią oczy, ale również korygują wady wzroku. Powinieneś również sprawdzić kategorie filtra. Oznacza się je cyframi od 0 do 4, a im wyższa cyfra, tym mniej światła przepuszcza dany filtr. 

Kolor szkieł ma znaczenie! Zobacz, jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać

Szkła brązowe są polecane dla osób o bardzo wrażliwych oczach. Bardzo dobrze zatrzymują światło niebieskie, które powoduje największe olśnienie, a tym samym pomogą odpocząć Twoim oczom. Jakie okulary przeciwsłoneczne będą neutralne? Zdecydowanie są to takie, których szkła są w szarym odcieniu. Nie zmieniają kolorów otaczającego Cię świata i dzięki temu nie zaburzają odwzorowania rzeczywistości. Szkła zielone zaburzają odczytywanie tego koloru, dlatego też nie są polecane osobom, które prowadzą samochód.

Okulary ze szkłami w ciepłych barwach żółtego i pomarańczowego będą dobrym rozwiązaniem dla kierowców, ponieważ poprawiają kontrast widzenia po zmroku. Okulary fioletowe powodują, że barwy z dalszych planów nie są dobrze widoczne, jednak jednocześnie uwydatniają przedmioty na zielonym tle, np. na linii drzew. Kiedy sprawdzą się szkła w kolorze czerwonym? Zdecydowanie najlepszą porą dla nich jest wieczór, gdy światło słoneczne nie jest tak intensywne, jak przez resztę dnia. Jakie okulary przeciwsłoneczne sprawdzą się przy zmiennych warunkach atmosferycznych? Tu doskonałe będą niebieskie szkła, które stłumią kontrast tła, a uwypuklą żółte odcienie.

Jeśli chcecie się dowiedzieć jakie są ważne kryteria doboru męskich okularów to zapraszamy do lektury: "Na co zwracać uwagę przy wyborze męskich okularów?".

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium