Producenci
Produkt dnia
Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Okulary polaryzacyjne dziecięce to prawdziwy komfort dla oczu Twojego malucha. Okulary dziecięce polaryzacyjne usuwają wszystkie odblaski świetlne i czynią widziany obraz o wiele łagodniejszym dla oczu. Dzięki polaryzacji Twój maluch nie będzie już mrużyć oczu, ani zrzucać okularów. W naszym sklepie znajdziesz bogatą ofertę okularów w różnych kształtach i kolorach.

Okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne UV400

Okulary polaryzacyjne dziecięce Montana 967 C Okulary polaryzacyjne dziecięce Montana 967 C
Producent: Montana
Cena: 49,00 zł 68,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • SALE
  • SALE
  • SALE

Okulary polaryzacyjne dla dzieci

Słyszałeś kiedyś o okularach polaryzacyjnych? Na pewno tak. Zazwyczaj mamy z nimi do czynienia w dorosłym wieku. Optometryści zachęcają nas do zakupu okularów z dodatkowym filtrem polaryzacyjnym, który znacznie poprawia jakość widzenia, eliminując odbijanie się światła w szkłach oraz zjawisko oślepiania. Czy jednak słyszałeś o tym, że istnieją także okulary przeciwsłoneczne dziecięce, z których powinny korzystać nasze pociechy? Kiedy i dlaczego?

Jeśli Twoje dziecko ma nawyk zrzucania okularów z oczu zaraz po założeniu, z tymi będzie inaczej. Komfort widzenia jaki dostarczają okulary polaryzacyjne dziecięce jest nie do odrzucenia, nawet dla upartych maluchów.

Doskonała ochrona wzroku i modne wzornictwo – okulary polaryzacyjne dla dzieci

Warto dbać o oczy dziecka już od najmłodszych lat. Oswajając swoje dziecko z noszeniem okularów przeciwsłonecznych, rodzice wyrabiają w nim cenny nawyk na kolejne lata życia. Latem, jak i zimą dziecko nie będzie mieć oporów aby zakładać okulary przeciwsłoneczne, a kiedy będzie już samo dla siebie je kupować, na pewno wybierze okulary polaryzacyjne. W naszym sklepie znajdą Państwo wiele ciekawych i modnych okularów przeciwsłonecznych z polaryzacją, różniących się kształtem oprawek i kolorami. Każda z tych par została wyposażona w doskonałej jakości filtr UV400, który zapewnia jeszcze lepszą ochronę oczu. Okulary dostępne są w modelach dla dziewczynek i chłopców, a bogata gama kolorów ułatwia znalezienie modelu odpowiedniego dla swoich potrzeb. Dodając do tego bardzo konkurencyjne ceny okularów z naszego sklepu, jest on właściwym wyborem dla każdego, kto dba o zdrowie i dobre samopoczucie swoich dzieci.

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci – z polaryzacją

Zacznijmy od tego, aby uzmysłowić sobie czy dzieciom potrzebne okulary przeciwsłoneczne? Z jakich powodów należy je nosić? Nie tylko z powodu mody, choć wiele osób wyłącznie dlatego korzysta z okularów przeciwsłonecznych. Głównym powodem, dla którego z takich okularów należy korzystać, jest ochrona naszych oczu. Kiedy promienie słoneczne wpadają do gałki ocznej, powodują w niej nieodwracalne szkody. Z czasem może to skutkować pogorszeniem wzroku i wieloma chorobami. Okulary przeciwsłoneczne mają temu zapobiegać – dlatego posiadają specjalne filtry UV 400. Są one skuteczne w ograniczaniu wszystkich rodzajów promieni UV, zapewniając oczom najlepszą ochronę. Im wcześniej zaczniemy zachęcać swoje dzieci do tego, aby korzystały z okularów przeciwsłonecznych, tym chętnie będą w nich chodzić w dorosłym życiu.

Polaryzacja, a okulary przeciwsłoneczne dla dzieci

Polaryzacja to bardzo ważny element okularów przeciwsłonecznych. Zasadniczo polaryzacja jest zjawiskiem fizycznym, które ma niwelować zjawisko oślepienia poziomymi promieniami światła, mogącymi się odbijać i rozszczepiać w soczewce. Filtr polaryzacyjny pozwala docierać do oka wyłącznie pionowym promieniom światła, czyniąc obraz znacznie lepiej widocznym, a kolory bardziej kontrastowymi. Dziecko noszące okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją, ma zapewnioną o wiele lepsze widoczność na to co znajduje się wokół niego. Ma to olbrzymie znaczenie podczas jazdy na rowerze, rolkach czy gry w piłkę lub bieganiu. Będąc oślepionym przez poziomie promienie światła słonecznego, może nie zauważyć przeszkody, powodując dotkliwy wypadek. Jak widać, okulary polaryzacyjne nie tylko poprawiają komfort przebywania na świeżym powietrzu, ale również chronią zdrowie dziecka, jak również jego oczy. Wybierając okulary przeciwsłoneczne dziecięce, powinniśmy kupować modele wyposażone w filtr UV400, zapewniający ochronę przed wszystkimi 3 rodzajami promieniowania ultrafioletowego.

Sport a okulary polaryzacyjne

Dzieci kochają sport i aktywny wypoczynek. Jazda na rowerze, gra w piłkę czy po prostu przebywanie na świeżym powietrzu lub kąpiel w basenie. Latem, kiedy promienie słońca są najsilniejsze, wzrok dziecka jest bardzo zagrożony. Oprócz tego że promieniowanie UV może powodować poparzenia skóry, może również odpowiadać za zapalenie spojówek, a w przyszłości jaskrę. Nie ma chyba nic bardziej traumatycznego, niż problemy z widzeniem, które odbierają samodzielność. Z miłości do swoich dzieci i naturalnej troski o nie, należy zapewnić im okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją. Filtr UV 400 który w nich występuje eliminuje groźne promieniowanie, natomiast polaryzacja poprawia jakość widzenia. Poziome promienie światła zostają redukowane, dzięki czemu obraz staje się ostrzejszy i bardziej wyraźny. Docenią to na pewno dzieci jeżdżące na rowerze, biegające lub uprawiające inne dynamiczne dyscypliny sportu, w których wzrok i obserwowanie drogi jest konieczne dla bezpieczeństwa.

Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją to najlepszy wybór dla Twojego dziecka.

Dowiedz się więcej o technologii polaryzacji z naszego bloga: okulary polaryzacyjne co to jest i dla kogo?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium