Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci
Produkt dnia
Okulary polaryzacyjne dziecięce Prius KPR 07 C
Okulary polaryzacyjne dziecięce Prius KPR 07 C
39,90 zł 25,90 zł
szt.
Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

W dzisiejszych czasach użytkowanie komputerów jest nieuniknione. Poczynając od nauczania zdalnego, poprzez odrabianie zadań domowych, a na zabawie kończąc – z tym wszystkim na co dzień spotyka się dziecko. Warto więc zapewnić swoim pociechom odpowiednie narzędzie do zabezpieczenia wzroku. Nie musisz jednak dłużej szukać! Wszystko znajdziesz w tej kategorii!

Okulary dziecięce do komputera Blue Light

Choć najważniejszym klientem w tym sektorze będą dzieci z wadami wzroku, równie mocno należy zadbać o te, które nie muszą korzystać z okularów na co dzień. Okulary do komputera Blue Light są polecane dorosłym, dlaczego więc nie udostępnić tej możliwości dzieciom? Okulary zerówki wyposażone w niebieski filtr Blue Control chroniący przed promieniowaniem emitowanym przez monitory. Spotkacie się także z modelami, które posiadają tzw. filtr antyrefleks, który odbija promienie światła. W przeciwieństwie do szkieł korekcyjnych są neutralne – dziecko patrzy przez nie zupełnie jak przez szybę. Są więc bezpieczne i nie będą wpływać negatywnie na wzrok twojej pociechy.

Przed czym chronią okulary do komputera dla dzieci?

Wpływ ekranów komputerów na oczy dzieci jest większy, niż wydaje się większości rodziców. Przekonani o tym że ich ekrany są nowoczesne i nie emitują promieniowania gamma, pozwalają dzieciom niemal bez ograniczeń spędzać czas przed nimi. Z drugiej również strony jest coraz częstsza nauka zdalna, która wymaga by dzieci pracowały przy komputerze. Konsekwencją tego wszystkiego jest nie tylko zmęczenie wzroku, ale co może być zaskakujące – trudności z zasypianiem, zmęczenie i rozdrażnienie. Jak to możliwe?

Okulary do komputera z filtrem Blue Light

Technologia ekranów komputerowych bardzo się rozwinęła, ale nadal obejmuje pewne obszary, które mają zły wpływ na zdrowie. Jednym z nich jest promieniowanie niebieskofioletowe, nazywane również światłem niebieskim. Jego częstotliwość ma duży wpływ na produkcję hormonów przez organizm. Najważniejszy z nich, melatonina, może być produkowany w mniejszej ilości przez niebieskie światło. Odpowiada on za naturalny rytm dzień noc organizmu. Kiedy spędzamy wiele godzin przed komputerem, melatonina przestaje być wytwarzana i nasz organizm nie przygotowuje się do snu. Kiedy dzieci idą się położyć do łóżka wieczorem, nie mogą szybko przez to zasnąć. Kiedy im się to już udaje, sen jest krótszy o godzinę, dwie lub trzy – nie wystarcza go na skuteczną regenerację. Okulary do komputera z powłoką Blue Control skutecznie temu zapobiegają.

Blue Blocker i okulary do komputera dla dzieci

Wiele dzieci może odczuwać obawy, a nawet poczucie wstydu muszą pracować przy komputerze w okularach. Rolą rodzica jest wyjaśnić dziecku, jaki jest cel takich okularów. Że ich główną rolą jest nie tylko ochrona oczu przed promieniowaniem z monitorów, ale całego ich zdrowia. Że dziecięce okulary do komputera Blue Light nie tylko ułatwią im zasypianie, ale dzięki nim będą czuć się wypoczętymi, zregenerowanymi i z większym optymizmem będą widać nowy dzień. Aby jeszcze bardziej przekonać dzieci, można zaproponować im noszenie okularów przez kilka dni i jeśli nie zauważą efektów, same z nich zrezygnują. Gwarantujemy że do tego nie dojdzie, bo pozytywny wpływ okularów do komputera jest potwierdzony przez miliony ludzi na całym świecie.

Jakie wybrać okulary do komputera dla dzieci?

Wybór takich okularów jest stosunkowo duży na rynku, a ich ceny są przystępne. Jest natomiast kilka istotnych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze:

  • Filtr Blue Light – dziecięce okulary do komputera powinny być wyposażone w taki filtr. Powłoka Blue Control jest niewidoczna na powierzchni okularów i to ona odpowiada za eliminację promieniowania niebiesko-fioletowego.

  • Wygodne oprawki – okulary do komputera powinny być dopasowane do wielkości i kształtu twarzy dziecka. Nie mogą być ani za luźne, ani zbyt ciasne. Oprawki z elastycznych tworzyw wydają się być najlepszym wyborem – zapewniają idealne dopasowanie, a przy tym są lekkie i dostępne w wielu modnych wzorach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium