Na co zwracać uwagę przy wyborze męskich okularów?

Na co zwracać uwagę przy wyborze męskich okularów?

Na co zwracać uwagę przy wyborze męskich okularów?

Sztuka doboru okularów do rysów i kształtu twarzy wcale nie jest taka prosta, jak może się wydawać. Jeśli zdarzyło ci się mieć kiedyś okulary, w których nie czułeś się dobrze, ale nie potrafisz wyjaśnić dlaczego tak było, powodem najpewniej było ich złe dopasowanie. Podobnie jak kupujemy dla siebie ubrania na wymiar, które najlepiej na nas leżą, podkreślają atuty ciała i zasłaniają jego mankamenty, w taki sam sposób dobiera się okulary przeciwsłoneczne męskie. Coraz większa liczba salonów z okularami oferuje klientom usługi stylistki od okularów. Jest to specjalista, który pomoże w dobraniu najlepszych oprawek do swojej twarzy. Dysponując jednak podstawową wiedzą z zakresu doboru okularów, samodzielnie również będziesz w stanie dopasować idealne okulary do swojej twarzy.

Jak to zrobić? Jakie powinny być okulary przeciwsłoneczne męskie?

Zacznijmy od tego co najprostsze, a o czym jednak wiele osób zapomina. Czyli dopasowanie oprawek do swojej twarzy. Kiedy ubierasz okulary, powinny wszystkimi ważnymi elementami dotykać twojej twarzy, znajdując na niej punkt oparcia. Dotyczy to przede wszystkim nosków i mostka. Jeśli oprawki okularów są zbyt duże, będą unosić się w powietrzu. Po pierwsze wygląda to mało estetycznie, po drugie grozi spadnięciem okularów na podłogę, np. kiedy się pochylisz, a po trzecie, zbytnie odsunięcie szkieł od oczu, może pogarszać komfort widzenia. To wystarczające powody do tego, aby z większą starannością dopasować modne okulary przeciwsłoneczne męskie do swoich potrzeb.

Czego nie mogą robić okulary przeciwsłoneczne dla niego?

Najważniejsze to aby okulary zamykały się w konturach twojej twarzy. Ich oprawki nie mogą nadmiernie wystawać na boki. Pamiętaj że zewnętrznym obrysem twarzy na całym obwodzie powinna być właśnie twarz, a nie fragmenty oprawek. Aby tak było, trzeba dopasować odpowiedni ich model. Z pomocą przychodzą tutaj dwa najczęściej wybierane rodzaje oprawek - pilotki oraz wayfarer. Jeśli chodzi o przeciwsłoneczne okulary pilotki, mają one obłe kształty, idealnie zamykając się w konturze twarzy rozszerzającej się ku górze, a także osób z pełną, okrągłą buzią. Drugi model to okulary wayfarer. Mają one nieco grubsze, masywniejsze oprawki, skupiając na sobie wzrok i odciągając go od innych elementów twarzy. W przypadku kiedy kupujesz modne okulary przeciwsłoneczne męskie, równie ważne co ich model, jest także kolor.

Jaki kolor powinny mieć okulary przeciwsłoneczne?

Okulary męskie z oprawkami w kolorze czarnym to prawdziwa klasyka gatunku i uniwersalny wybór dla każdego pana. Okazuje się jednak że nie musisz być skazany tylko na czarny kolor. Ciekawą i chętnie wybieraną dla niego alternatywą są okulary w kolorze srebrnym i brązowym. Również odcienie niebieskiego są częstym wyborem przy zakupie okularów przeciwsłonecznych.

Czego natomiast powinniśmy unikać?

Oprawki w białym kolorze są bardzo charakterystyczne i zwracają na siebie uwagę. Nie zawsze wywołując przy tym pozytywne odczucia. Jeśli zatem chcesz aby okulary stały się eleganckim i modnym dodatkiem, czasami warto zamienić ostentacyjną biel na bardziej stonowaną szarość. Więcej o prawidłowym doborze okularów przeczytacie w artykule: "Jak dobrać okulary do twarzy? Podpowiadamy!".

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium