Ponadczasowe okulary przeciwsłoneczne męskie - jakie wybrać?

Ponadczasowe okulary przeciwsłoneczne męskie - jakie wybrać?

Ponadczasowe okulary przeciwsłoneczne męskie - jakie wybrać?

Okulary przeciwsłoneczne to jeden z najważniejszych rekwizytów w świecie mody. Niezliczona liczba wzorów, modeli i kolorów sprawia że z pomocą okularów można nie tylko zmienić swój wygląd, ale również odróżnić się do otoczenia. Jeżeli nie jesteś na bieżąco ze światem mody, ale chcesz zakupić dla siebie nowe, praktyczne, funkcjonalne, a przy tym bardzo ładne okulary, chętnie ci w tym pomożemy. Nasza wskazówka brzmi tak – wybierz klasyczne okulary przeciwsłoneczne męskie.

Okulary przeciwsłoneczne dla niego z dużymi oprawkami

To co jest ponadczasowe, z założenia nie wychodzi z mody i zawsze dobrze wygląda. Nie sposób się z tym nie zgodzić, a dowodzą tego osoby chodzące w okularach przeciwsłonecznych w stylu Wayfarer. Są to okulary przeciwsłoneczne męskie i damskie w plastikowych prostokątnych oprawkach. Występują w różnych szerokościach, nikt nie ma problemu z ich dopasowaniem do swojej twarzy. Do klasycznych modeli należą również okulary w metalowych oprawkach o prostokątnych soczewkach. Bardzo często takie okulary posiadają regulowane noski oraz zauszniki na zawiasach FLEX, które nie uciskają skroni. Modne okulary przeciwsłoneczne męskie można nosić nie tylko latem, ale również zimą. Bardzo często zapominamy o tym, aby i zimą chronić swoje oczy. A właśnie wtedy słońce jest najniżej nad horyzontem i jego promienie bardzo łatwo mogą powodować oślepienie naszych oczu. Korzystanie z okularów przeciwsłonecznych, najlepiej takich w dużych ramkach, jest szczególnie wskazane dla kierowców, a także osób uprawiających sporty zimowe.

Czy okulary przeciwsłoneczne męskie podkreślają męskość?

Jest tylko jedna odpowiedź na to pytanie – twierdząca. Wystarczy przypomnieć sobie największe filmowe hity w historii kinematografii. W niemal każdym z nich męski główny bohater korzystał z okularów przeciwsłonecznych. Szklana Pułapka, Top Gun, filmy z Jamesem Bondem. Opierając się na tych produkcjach, można również wskazać modne, popularne i przede wszystkim ponadczasowe modele okularów przeciwsłonecznych. Obok wcześniej wymienionych okularów Nerdy czy Wayfarer są jeszcze nieśmiertelne okulary pilotki. Ten ponadczasowy, uniwersalny styl sprawia że okulary przeciwsłoneczne dodają mężczyznom pewności siebie, akcentuje mocne, wyraziste rysy twarzy, a w towarzystwie innych dodatków, budują spójny wizerunek.

Jak dbać o swoje nowe okulary przeciwsłoneczne?

Najbardziej podatnym na uszkodzenia elementem okularów są oczywiście ich szkła. Zarysowania mogą powstawać nawet na soczewkach dodatkowo utwardzanych. By do tego nie dopuścić, ważne jest przechowywanie okularów w etui – w samochodzie może to być miękki pokrowiec, kiedy jednak podróżujemy z okularami, dobrze by twoje męskie okulary przeciwsłoneczne miały twarde, zamykane etui. Ochroni on oprawki i same szkła przed uszkodzeniami mechanicznymi – np. zmiażdżeniem w razie rzucania bagażem.

Przy wyborze okularów należy pamiętać, aby miały Filtr UV400 chroniący przed szkodliwym promieniowaniem UV. Dodatkowo można wybrać okulary z polaryzacją, które znacznie poprawiają komfort użytkowania. Więcej o polaryzacji przeczytacie w artykule: "Kto powinien nosić okulary polaryzacyjne?".

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium