Kto powinien nosić okulary polaryzacyjne?

Kto powinien nosić okulary polaryzacyjne?

Kto powinien stosować okulary polaryzacyjne?

Wygoda jakiej dostarczają okulary polaryzacyjne jest doceniana praktycznie przez każdego, kto jej doświadczy. Są jednak grupy ludzi, które wręcz nie powinny się rozstawać z polaryzacją:

1. Kierowcy samochodów i ciężarówek, TIR

Dlaczego okulary polaryzacyjne są dobre dla kierowców?

Dla tych, którzy prowadzą pojazdy w okularach z polaryzacją pytanie jest banalne. Czy jadąc samochodem doznałeś kiedyś oślepienia słonecznego? Ale pomyśl, czy słońce odbijające się od asfaltu lub szyby czy maski innych samochodów sprawiło, że zasłoniłeś oczy lub mocno je zmrużyłeś? A może, gdy tylko zaświeci słońce, zamiast tego co na drodze, widzisz piękne odbicie deski rozdzielczej na swojej przedniej szybie? Większość z nas jednak doświadcza takich utrudnień każdego dnia. Okulary polaryzacyjne usuwają efekt świecącego asfaltu i śniegu, a także odbijającej się deski rozdzielczej od przedniej szyby samochodu. Okulary polaryzacyjne dla kierowców zajmą się świecącą jezdnią i oślepiającymi odblaskami. A Ty będziesz mógł skupić się na jeździe i na tym co się dzieje na drodze. Okulary polaryzacyjne równie dobrze sprawdzają się jesienią czy zimą - usuwają odblaski od śniegu, lodu i mokrej ulicy

Główne zalety stosowania okularów polaryzacyjnych w samochodzie:

 ✔ usuwają efekt błyszczącej jezdni oraz inne oślepiające odblaski od metali, szyb, a nawet śniegu i lodu!

 ✔ usuwają odbicie deski rozdzielczej z przedniej szyby auta

 wyostrzają obraz, dzięki czemu zobaczysz wszystko co się dzieje wokół na drodze

 ✔ zwiększają bezpieczeństwo i pewność za kierownicą

 ✔ wreszcie przestaniesz mrużyć oczy podczas kierowania pojazdem

2. Wędkarze, rybacy, plażowicze

I tak naprawdę wszyscy inni, którzy przebywają na morzu, nad jeziorem, rzeką czy stawem. Oprócz rzeczy codziennych i przyziemnych, jak kierowanie pojazdem, okulary polaryzacyjne pokazują na co je stać gdy przebywamy nad wodą. Zgodnie z tym, co już wiesz, usuwają one wszystkie odblaski świetlne, a teraz zastanówmy się.. od czego światło odbija się lepiej niż od tafli wody? Okulary z polaryzacją pozwalają patrzyć przez lustro wody zamiast oglądać odbijające się słońce i niebo

Okulary z polaryzacją dla wędkarzy są prawdziwą pomocą, ponieważ zamiast odbitego nieba na lustrze wody, są w stanie widzieć co jest pod wodą. A to pozwala na przykład stale obserwować spławik. Nawet jeśli nie łowisz ryb, przyznasz, że przebywanie nad wodą w słoneczny dzień to prawdziwa udręka dla oka. Ciągle trzeba je mrużyć, żeby nie narazić się na łzawienie i inne nieprzyjemności - to tak jakby patrzyć na samo słońce.

Główne zalety stosowania okularów polaryzacyjnych nad wodą:

 ✔ tafla wody, która działa jak lustro i odbija światło już nigdy więcej nie będzie razić Cię w oczy

  wędkarze mogą cały czas widzieć spławik patrząc przez płytę wody

 ✔ przestaniesz mrużyć oczy podczas wypoczynku nad jeziorem, rzeką czy morzem.

3. Okulary polaryzacyjne dla turystów

Podczas zwiedzania dużych miast mamy do czynienia z oszklonymi budynkami, marmurowymi chodnikami, czy chromowanymi barierkami - są to powierzchnie, które najlepiej odbijają światło i przez to powodują oślepienia słoneczne. Wyjeżdżając za granicę, zwłaszcza w południowe rejony Europy, tj. Włochy, Hiszpania, Grecja, Egipt, raczej nie powinniśmy ruszać się tam bez okularów polaryzacyjnych. Im większe nasłonecznienie, tym więcej odblasków i są one silniejsze. W codziennym użytkowaniu również warto postawić na okulary z polaryzacją, jazda na rowerze, spacery... okulary polaryzacyjne przyniosą ulgę dla Twoich oczu gdziekolwiek jesteś i cokolwiek robisz. Ta technologia jest uniwersalna dla każdego miejsca pod słońcem.

Jeśli masz swoją ulubioną parę okularów i chcesz cieszyć się nimi przez długi czas to zapraszamy do zapoznania się z praktycznymi wskazówkami: "Jak dbać o okulary żeby służyły długo i niezawodnie?".

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium