Pasmo niebieskofioletowe a dziecięce okulary do komputera

Pasmo niebieskofioletowe a dziecięce okulary do komputera

Dlaczego dzieci powinny nosić okulary do komputera?

Dzieci coraz częściej stykają się z niewidocznymi gołym okiem zagrożeniami dla zdrowia. Jednym z takich jest promieniowanie pasma niebieskofioletowego. Powszechnie jest ono nazywane niebieskim światłem. Jeśli do tej pory o nim nie słyszałeś, powinieneś sobie uzmysłowić że występuje ono podczas pracy ekranów LCD. Zarówno tych komputerowych, jak i w smartfonach i tabletach. Pasmo niebieskofioletowe ma częstotliwość, która w bardzo mocnym stopniu oddziałuje na organizm człowieka. Może powodować zaburzenia snu poprzez ograniczenie produkcji melatoniny, przyczynia się do zmęczenia, rozdrażnienia, utrudnia koncentrację. Jednym zdaniem, dzieci które wiele czasu spędzają przed komputerem, są bardziej narażone na różnego rodzaju schorzenia psychofizyczne. Oczywiście nie da się w pełni wyeliminować komputera z naszego życia. Można natomiast ograniczyć niekorzystny wpływ światła niebieskiego na swoje dzieci.

Kup dziecku okulary do komputera z filtrem Blue Light

Możliwe że nigdy wcześniej o nich nie słyszałeś, zatem nie wiesz jak skutecznie chronią oczy przed niebieskim światłem. Przedstawiamy najważniejsze informacje na temat okularów do komputera dla dzieci. Poniżej znajdziesz 5 najważniejszych powodów, dla których warto kupić dziecku okulary do komputera z powłoką Blue Blocker.

1. Dziecięce okulary do komputera chronią oczy

Okulary wyposażone są w powłokę Blue Control, która pochłania promieniowanie niebieskofioletowe, sprawiając że oczy dzieci są chronione przed jego szkodliwym wpływem.

2. Okulary do komputera to okulary zerówki

Nie musisz się obawiać że okulary do komputera zniszczą wzrok dziecka. Są to tzw. okulary zerówki, pozostające bez wpływ na jakość widzenia. Nie mają one właściwości korygującą. Wiele dorosłych osób celowo kupuje dla siebie zerówki, aby w ten sposób zmienić swój wygląd, dodać sobie powagi, a nawet wzbudzać pozytywne uczucia u klientów lub pacjentów.

3. Okulary do komputera Blue Light występują w wersji damskiej i męskiej

Nawet dzieci są świadome swojego wyglądu i chcą móc wybrać oprawki, które najbardziej im się podobają i pasują do twarzy. Dziecięce okulary do komputera występują w dziesiątkach modeli i kolorów, pozwalając każdemu dziecku wybrać oprawki, w których czuje się najlepiej i wygląda najkorzystniej.

4. Ile kosztują okulary do komputera z powłoką Blue Control

Kiedy wszystko drożeje, jeszcze uważniej przyglądamy się nowym wydatkom. Na szczęście zakup okularów do komputera dla dziecka nie powinien uszczuplić domowego budżetu. Okulary tego typu z powodzeniem kupisz w cenie do 150 złotych i to w naprawdę modnych oprawkach.

Więcej na temat okularów z niebieskim filtrem znajdziecie w kolejnym artykule: "Do czego służy filtr niebieski w okularach?"

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium