Do czego służy filtr niebieski w okularach?

Do czego służy filtr niebieski w okularach?

Dlaczego warto nosić okulary z niebieskim filtrem?

W społeczeństwie pokutuje przekonanie, że okulary do komputera używane są tylko przez osoby z wadami wzroku. Chodzi oczywiście o pewne uproszczenie, które mówi że okulary mogą być tylko korekcyjne, ewentualnie przeciwsłoneczne. Tymczasem niewiele osób wie, że mamy na rynku również wysokiej jakości okulary do pracy przy komputerze, wyposażone w szkła „zerówki”. Ten rodzaj okularów nie koryguje ewentualnych wad wzroku, ma natomiast nas chronić przed szkodliwym wpływem promieniowania emitowanego przez monitor, jak również redukować refleksy światła. Aby to wszystko było możliwe, soczewki w takich okularach wyposażone są w kilka różnych filtrów.

Okulary do komputera – dlaczego mają niebieskie soczewki?

Pierwsza z rzeczy, która może rzucać się w oczy, to niebieskie zabarwienie soczewek. Dlaczego właśnie takie? Czym jest ono powodowane? Czy ma to służyć wyłącznie ozdobie, czy jest jakiś głębszy cel tego? Odpowiedź jest prosta. Niebieskie zabarwienie wynika z użycia specjalnych folii, filtrujących szkodliwe promieniowanie monitorów komputerowych. Mogą one powodować uczucie zmęczenia w oczach, a także prowadzić do ich łzawienia. Filtr niebieski ogranicza to promieniowanie nawet o 90%, dzięki czemu praca przy komputerze staje się jeszcze bezpieczniejsza dla naszych oczu. Jest to wyjątkowo ważne dla osób, które przez większą część czasu pracują z edytorami teksu. Białe tło tych programów emituje mocne i rażące światło. Okulary do komputera pozwalają w dużej mierze go ograniczyć.

Oprawki w okularach do komputera – zawiasy flex

Jak wiadomo, jednym z problemów osób noszących okulary są źle dopasowane oprawki. Noszenie takich okularów przez wiele godzin dziennie, może powodować ból głowy i ucisk na czaszce. Jak tego uniknąć przy okularach do komputera? Po prostu wystarczy wybrać model z zawiasami flex. Dopasowują się one do kształtu i wielkości głowy, umożliwiając wygodne i przede wszystkim bardzo wygodne użytkowanie okularów, nawet od rana do wieczora. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą damskich okularów do komputera oraz męskich okularów do komputera. Znajdziecie tu różne kształty oraz kolory oprawek i na pewno dopasujecie do swojego stylu i urody. Jeśli chcecie poznać cenne porady jak doskonale dobrać okulary, żeby podkreśliły urodę to zachęcamy do wpisu: "Czym się kierować przy wyborze oprawek korekcyjnych?".


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium