Czym się kierować przy wyborze oprawek korekcyjnych?

Czym się kierować przy wyborze oprawek korekcyjnych?

Jak doskonale dobrać oprawki korekcyjne?

Bez wątpienia można uznać, że okulary są jednym z największych osiągnięć cywilizacji. Dzięki okularom korekcyjnym osoby z wadą wzroku mogą widzieć wyraźnie i ostro, odzyskując pełną radość i samodzielność w codziennym życiu. Niezwykle ważnym elementem każdej pary okularów są jej oprawki. To one pozwalają na wygodne i bezpieczne założenie ich na głowie oraz osadzenie w nich soczewek. Dziś, wykorzystując postęp technologiczny i możliwości inżynierii komputerowej i CNC, każdy może cieszyć się indywidualnymi oprawkami, kupowanymi niezależnie od soczewek.

Z czego wykonuje się oprawki korekcyjne?

Aby oprawki okularowe były wygodne w użytkowaniu, muszą spełniać kilka bardzo ważnych funkcji. Po pierwsze muszą być dobrze dopasowane do wielkości i kształtu twarzy. Istotnym parametrem jest rozstaw mostka. Po drugie, muszą być lekkie, a zarazem wytrzymałe. Jeśli oprawki korekcyjne są ciężkie same w sobie, a następnie osadzimy w nich grube szkła korekcyjne, ich waga może drastycznie wzrosnąć. Uczyni to ich noszenie mało komfortowym, a one same będą mogły powodować otarcia naskórka. W końcu oprawki do okularów muszą być odporne i wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Materiałem, który świetnie spełnia te wszystkie kryteria jest ACETAT.

Oprawki do okularów z ACETATU

ACETAT to stosunkowo nowe tworzywo sztuczne, charakteryzujące się dużą trwałością i elastycznością. Właśnie ta cecha fizyczna sprawia, że oprawki do okularów wykonane z ACETATU można delikatnie zginać, a one nie pękną. Okulary korekcyjne z ACETATU są szczególnie polecane osobom aktywnym, uprawiającym sport w okularach. Z ACETATU wykonuje się oprawki okularów sportowych, jak również korekcyjnych do codziennego wykorzystania. W razie upadku z wysokości lub przypadkowego zgięcia w kieszeni, one nie pękną tylko odkształcą się, aby po czasie wrócić do swojego oryginalnego wyglądu. ACETAT to również tworzywo lekkie, co gwarantuje dużą wygodę noszenia oprawek, wykonanych z tego materiału.

Oprawki okularowe z ABS i innych tworzyw

Oprawki korekcyjne mogą również być wykonane z klasycznych, twardych tworzyw sztucznych. Jest to najtańsza opcja, dostępna w olbrzymim wyborze modeli, wzorów i kolorów. Oprawki korekcyjne tego typu są stosunkowo tanie, co pozwala zakupić je w większej ilości. Wybierając ten sam wzór oprawek, ale w różnych kolorach, bardzo łatwo jest modyfikować swój wygląd. Co więcej, nie trzeba do każdej z tych par zamawiać osobnych szkieł. Wystarczy jedna para, którą samodzielnie będziemy przekładać pomiędzy oprawkami. Doskonałym rozwiązaniem są również oprawki z nakładką przeciwsłoneczną, które pełnią funkcję okularów korekcyjnych, okularów do komputera oraz okularów przeciwsłonecznych. Jedna para i wiele zastosowań.

Gdzie zamówić soczewki do oprawek korekcyjnych?

Kupując oprawki do okularów niezależnie od szkieł, nie trzeba się martwić problemami z ich wyprodukowaniem. Dziś szkła korekcyjne lub przeciwsłoneczne zamówimy u dowolnego optyka w każdym rozmiarze i wielkości. Szkła są komputerowo wycinane z większych arkuszy tworzywa, dzięki czemu idealnie pasują nawet do oprawek w niestandardowym kształcie. Korzystając z tych możliwości, każdy z nas może się cieszyć unikalnymi i rzadko spotykanymi oprawkami, bez obaw czy dopasujemy do nich szkła korekcyjne lub przeciwsłoneczne.

Jeśli chcesz poznać więcej wskazówek czym się kierować podczas zakupu okularów to zapraszamy również do lektury: Jak wybrać oprawki korekcyjne. Praktyczne wskazówki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium