Okulary przeciwsłoneczne zimą? Jak najbardziej!

Okulary przeciwsłoneczne zimą? Jak najbardziej!

Jeśli zima, to okulary przeciwsłoneczne polaryzacyjne

Zimowe słoneczne dni są równie szkodliwe dla oczu co latem. Promienie padają pod niskim kątem i w połączeniu ze śniegiem są bardzo rażące. Na pewno większość z Was doświadczyła uczucia, kiedy w słoneczny śnieżny zimowy dzień nie da się patrzeć na rażący śnieg. W takich warunkach oczy bardzo się męczą i pogarsza się wzrok. Aby temu zaradzić najlepiej nosić okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją. Filtr polaryzacyjny dodatkowo odbija odblaski świetlne powstałe w wyniku odbicia promieni słonecznych od płaskich powierzchni jak np. śnieg, lód, woda, metal, jezdnia itp.

Wybierając się w góry warto pomyśleć o okularach przeciwsłonecznych z ciemnymi soczewkami czyli kat. przyciemniania 4. Śnieg w górach jest bardziej rażący dlatego warto mieć ze sobą takie okulary.

Na stokach narciarskich królują teraz wszystkie modele okularów przeciwsłonecznych, począwszy od gogli narciarskich po codzienne typy Wayfarer. Ważną cechą jest stabilność okularów na głowie podczas jazdy na nartach, dlatego w ofercie znajdują się też okulary z dodatkowym paskiem zamiast zauszników. Można też wybrać okulary przeciwsłoneczne z pianką, która zapobiega parowaniu soczewek.

Wybór okularów przeciwsłonecznych na zimę jest naprawdę duży. Można jednocześnie wyglądać modnie i zadbać o komfort swoich oczu. A jak dobrać okulary żeby były wygodne i służyły długo? Przeczytacie w artykule: "Jak dobrać rozmiar okularów, aby idealnie pasowały?".

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium