Okulary przeciwsłoneczne sportowe z ramką korekcyjną - idealne rozwiązanie dla osób z wadą wzroku

Okulary przeciwsłoneczne sportowe z ramką korekcyjną - idealne rozwiązanie dla osób z wadą wzroku

Okulary przeciwsłoneczne sportowe z ramką korekcyjną

Wada wzroku dotyczy niemal połowy dorosłych ludzi i około trzydziestu pięciu procent dzieci do 15 roku życia. Czy oznacza to, że osoby te muszą rezygnować ze swojej aktywności sportowej? Jak wiadomo, konieczność noszenia okularów korekcyjnych może nieco utrudniać uprawianie różnych sportów. Szczególnie tych, w których przydają się okulary przeciwsłoneczne lub gogle. Jazda na rowerze, pływanie, bieganie, jazda na nartach. Owszem, na specjalne życzenie można zamówić okulary przeciwsłoneczne ze szkłami korekcyjnymi. Wiąże się to jednak z większym wydatkiem, koniecznością wizyty u okulisty, a w przypadku uszkodzenia takich okularów, koszt wymiany będzie wysoki. Rozwiązaniem, które na pewno może wielu osobom się spodobać, są sportowe okulary przeciwsłoneczne z ramką korekcyjną.

Co to są okulary przeciwsłoneczne z ramką korekcyjną?

Wyobraź sobie okulary przeciwsłoneczne, których oprawki zostały tak skonstruowane, aby pod przyciemniane szkła można włożyć soczewki korekcyjne. W ten sposób otrzymujesz jedną parę okularów z dwoma zestawami szkieł. Pierwsze, zewnętrzne to soczewki przeciwsłoneczne, natomiast te od strony wewnętrznej do soczewki korekcyjne, które samodzielnie możesz tam włożyć. Jest to możliwe dzięki temu, że zastosowano specjalne szczeliny, do których można je wsunąć. Skąd wziąć takie soczewki korekcyjne na wymianę? Nie trzeba ich wyjmować z noszonych na co dzień okularów. Po pierwsze mogłoby to spowodować ich zniszczenie, a po drugie ich rozmiar i kształt mogą nie pasować. Zamiast tego należy udać się z dwiema parami okularów do optyka, który zmierzy wartość aktualnych soczewek korekcyjnych i na tej podstawie dorobi nowe do okularów z ramką korekcyjną. Cała operacja nie powinna być droższa niż kilkadziesiąt złotych.

Czy okulary z ramką korekcyjną są bezpieczne?

Ważnym pytaniem pozostaje to o bezpieczeństwo stosowania okularów z ramką korekcyjną. Czy włożone w nie soczewki korekcyjne nie wypadną? Nie ma podstaw, aby się o to martwić. Zanim jakiekolwiek okulary z ramkami korekcyjnymi zostaną dopuszczone do sprzedaży, przechodzą rozliczne testy i próby wytrzymałościowe. Mają one potwierdzić wysoki poziom bezpieczeństwa i komfort użytkowania. Miejsce przewidziane na umieszczenie soczewek korekcyjnych to dopasowana szczelina, w którą wsuwa się soczewki aż do ich zablokowania na miejscu. Wyjęcie ich wymaga użycia pewnej siły, co jest konieczne, aby szkła nie wypadły same, pod wpływem własnego ciężaru i wstrząsów.

W jakich stylach dostępne są sportowe okulary z oprawkami korekcyjnymi?

Jak przystało na pełnoprawne okulary sportowe, występują one w wielu modelach. Wszystkie z nich mają opływowy, aerodynamiczny kształt i dostępne są w dużym wyborze kolorów. Część okularów ma oprawki tylko od góry, z kolei inne mają pełne oprawki, trzymające szkła przeciwsłoneczne na całym ich obwodzie. Jeżeli chodzi o cenę, za którą możemy kupić sportowe przeciwsłoneczne okulary z oprawkami korekcyjnymi, to jest to przedział od ok. 150 do 400 złotych. Czy warto wydawać taką kwotę na tego typu okulary? Jeżeli lubisz uprawiać sport i miałeś problem ze swoimi okularami korekcyjnymi, to z pewnością takie okulary ułatwią Ci życie.

Jeżeli jesteś zainteresowany oprawkami korekcyjnymi to zapraszamy do lektury: "Oprawki korekcyjne - nie tylko konieczność".

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium