Okulary do komputera - doskonały pomysł na prezent?

Okulary do komputera - doskonały pomysł na prezent?

Okulary do komputera - doskonały pomysł na prezent?

Co myślisz o tym, aby ważnej osobie podarować okulary jako prezent? Jesteś zupełnie zaskoczony tym pomysłem i nigdy by ci to nie przyszło do głowy? Znakomicie, czyż nie o to chodzi? Aby prezent był wyjątkowy, niepowtarzalny i przydatny? Udowodnimy ci że jest wiele powodów, dla których warto komuś podarować okulary.

Jakie mamy rodzaje okularów?

Wyróżnić można kilka rodzajów okularów, w tym okulary korekcyjne, przeciwsłoneczne i okulary do pracy przy komputerze lub jazdy samochodem. Nas interesują te przed ostatnie, czyli dedykowane osobom pracującym dużo przy monitorze komputera. Nie trudno się domyślić że taka praca może być bardzo męcząca – tak psychicznie, jak i fizycznie, zwłaszcza dla oczu. To one przez około 8 godzin dziennie wpatrują się w ekran, przyjmując do siebie olbrzymie ilości promieniowania światła niebieskiego.

Co to takiego to światło niebieskie?

Jest to szczególny rodzaj promieniowania o dużej energii, które emitowane jest przez nowoczesne monitory. Oprócz tego że światło niebieskie przyspiesza zmęczenie oczu, to także powoduje wysychanie spojówek i co najważniejsze, destabilizuje naturalny proces wytwarzania melatoniny. Jest to hormon snu, który po zmroku jest produkowany w większej ilości niż za dnia, ułatwiając nam zasypianie. Kiedy niebieskie światło z monitora komputera lub telewizora dociera do naszych oczu, organizm myśli że ma do czynienia z dniem i nadal hamuje produkcję melatoniny. Nie możemy przez to zasnąć, a kiedy już się to uda, sen jest lekki i przerywany, przypominając bardziej krótką drzemkę niż solidny nocny wypoczynek. Kiedy już rozumiemy czym jest i jak działa niebieskie światło, można podjąć odpowiednie kroki do jego eliminacji. W grę raczej nie wchodzi zmiana pracy i całkowita rezygnacja z używania ekranów LCD. Zamiast tego należy podjąć działania, dzięki którym zapewnimy oczom najlepszą możliwą ochronę. Filtr światła niebieskiego w takich okularach jest skuteczną barierą.

Co daje prezent w postaci okularów do pracy przy komputerze

Zastanów się teraz co może zyskać osoba, która otrzyma od ciebie takie okulary na prezent?

  1. Ochrona naturalnego trybu dzień – noc – okulary do komputera pozwalają organizmowi zachować naturalny dla niego rytm biologiczny, zachowując jasny podział na aktywność w ciągu dnia oraz odpoczynek po zmroku. Okulary pozwalają organizmowi się regenerować i zwiększają komfort naszego snu.

  2. Ochrona przed podrażnieniem – niebieskie światło bardzo mocno stymuluje oczy, powodując ich bardzo częste skurcze. Dochodzi przez to do nadmiernego wysilenia gałki ocznej, zmęczenia oraz wysychania spojówki. Oczy stają się bardziej narażone na różnego rodzaju choroby i infekcje, np. takie jak zapalenie spojówek czy podrażnienia mechaniczne.

  3. Lepsza jakość widzenia – okulary do komputera mogą być wzbogacone o dodatkowe filtry i powłoki, jak np. anty refleksowa. Dzięki niemu światło nie będzie się odbijać i rozpraszać, co powoduje zniekształcanie obrazu i ponownie szybsze zmęczeniu wzroku.

Obdarowując kogoś okularami do pracy przy komputerze, pokazujesz mu że nie jest ci obojętny i dbasz o jego zdrowie i samopoczucie najlepiej, jak tylko potrafisz. Nie można również pominąć kwestii pozytywnego zaskoczenia takim prezentem. Na pewno niewiele osób spodziewa się otrzymać na prezent okulary do komputera. Jeśli chcesz poznać więcej zalet okularów z Filtrem Blue Light to zapraszamy do lektury: "Poznaj zalety okularów do komputera".

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium