Poznaj zalety okularów do komputera!

Kto powinien nosić okulary z filtrem Blue Control?

Okulary do komputera nie tylko dla pracowników biurowych

Praca przy komputerze uznawana jest przez wielu za bezpieczną i komfortową. Oczywiście, w porównywaniu z wieloma innymi zawodami rzeczywiście tak jest. Jednak nie jest ona pozbawiona pewnych wad i niebezpieczeństw. Jednym z nich jest wielogodzinne narażanie się na zimne światło ekranu komputera. Współczesne monitory LCD i LED nie są już tak niebezpieczne dla oczu jak dawna technologia CRT. Monitory LED i LCD nie emitują promieniowania, mogącego nadwyrężać wzrok i powodować groźne wady oczu. Niestety, wielogodzinna praca może w dalszym ciągu skutkować regularnie powracającymi bólami głowy, a wręcz i migrenami. Co jest tego przyczyną?

Co to jest zimne światło?

Zimne światło, nazywane również światłem niebieskim, emitowane jest przez nowoczesne ekrany laptopów, monitorów komputerowych, telewizorów, smartfonów i tabletów. Jest ono efektem działania technologii LED. Światło to jest jasne i niestety niezdrowe dla naszego organizmu. Powoduje uczucie zmęczenia, zirytowania, senności, może również prowadzić do poważnych problemów z koncentracją. Jest to niestety cena, którą przychodzi nam płacić za korzystanie z nowoczesnych technologii. Na problemy związane z emisją zimnego światła szczególnie narzekają pracownicy biurowi. To właśnie z myślą o nich wynaleziono okulary do komputera z filtrem Blue Control.

Poznaj okulary do monitorów

Przedstawiamy wyjątkowy produkt na rynku, który podbił serca milionów osób na całym świecie, regularnie pracujących przy komputerze. Są to okulary do monitorów z niebieskim filtrem Blue Control. Zadaniem tego filtru jest pochłanianie niebieskiego promieniowania, zmiękczanie go i ocieplanie barw. Korzystanie z tych okularów w żaden negatywny sposób nie wpływa na komfort pracy na komputerze, jest również całkowicie bezpieczne dla naszych oczu.

Dla kogo okulary do komputera z filtrem Blue Control?

Filtr Blue Control to specjalna powłoka na soczewkach okularów, zmiękczająca niebezpieczne zimne promieniowanie światła LED i LCD. Okulary tego typu na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od normalnych okularów korekcyjnych. Dopiero po uważniejszym przyjrzeniu się soczewkom, można zauważyć że znajduje się na nich specjalna powłoka o niebieskim zabarwieniu. Różnica w pracy przy komputerze będzie zauważalna już podczas pierwszego użycia okularów. Przeraźliwie jaskrawe, zimne światło monitora zostanie zmiękczone i ocieplone w sposób bardzo przyjemny dla oczu. Poprawa komfortu pracy będzie natychmiastowa! Warto rozważyć również opcję okularów do komputera dla dzieci. Co raz częściej do nauki wymaga się komputerów lub smartfonów. Im wcześniej zacznie się dbać o wzrok dziecka tym mniejsze skutki będą odczuwalne w przyszłości.

Co dają okulary do pracy przy komputerze z filtrem Blue Control?

✔  Przede wszystkim pozwalają wydłużyć efektywny czas pracy przy monitorze,
✔  Zmniejszają uczucie zmęczenia i zirytowania, powodowane emisją zimnego światła,
✔  Minimalizują stopień zmęczenia oczu po 8 godzinach pracy,
✔  Zapobiegają zapaleniu spojówek wywołanemu podrażnieniu oczu przez ostre światło,
✔  Gwarantują ochronę oczu i poprawiają ostrość widzenia na ekran, zmniejszając duży kontrast pomiędzy białym tłem i czarnymi literami.

Jeśli jesteś zdecydowany na zakup takich okularów to warto zapoznać się wcześniej z wskazówkami jak dobrać okulary żeby służyły długo, niezawodnie i doskonale pasowały do twarzy. W artykule "Jak dobrać okulary do twarzy" poznacie najważniejsze zasady doboru okularów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium