Ochrona dziecięcych oczu przed słońcem

Ochrona dziecięcych oczu przed słońcem

Ochrona dziecięcych oczu przed słońcem

Jeżeli jesteś rodzicem, powinieneś zadbać o ochronę oczu swojego dziecka. Większości osób kojarzy się to z regularnymi wizytami u okulisty i badaniem wzroku. Jednak nie tylko na tym to polega. Ochrona oczu to również ograniczenie szkodliwego wpływu rozproszonych promieni słońca. Niestety bardzo wielu rodziców nie jest świadomych tego, jak dużym zagrożeniem jest promieniowanie UV, a także rozproszone światło.

Po co dziecku okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją?

Ludzi można podzielić na dwie kategorie. Na tych, którzy używają okularów przeciwsłonecznych, a także na tych, którzy nigdy po nie nie sięgają. Ta pierwsza grupa ma zdecydowanie bardziej zdrowe oczy i lepszy wzrok. Dlaczego? Ponieważ gałka oczna nie jest narażona na działanie zakrzywionych i rozproszonych promieni światła. Powoduje to zdecydowanie lepszy i wyraźniejszy obraz, ładniejsze kolory, a także większy komfort widzenia podczas przebywania na świeżym powietrzu. Może się wydawać, że okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją potrzebne są tylko kierowcom samochodów lub narciarzom. Nic podobnego. W takie okulary powinien zainwestować każdy z nas i zakładać je zawsze, kiedy spędza czas na zewnątrz. Siedząc na fotelu, wychodząc na spacer czy jeżdżąc na rowerze. Dotyczy to również naszych dzieci, które od wiosny do jesieni bardzo dużo czasu spędzają na dworze. Odbijające się i rozproszone promienie słońca mogą prowadzić do pogorszenia ich wzroku, zmęczenia oczu i gorszego samopoczucia.

Polaryzacja w okularach przeciwsłonecznych – na czym polega?

Polaryzacja to zjawisko polegające na eliminowaniu rozproszonych promieni światła i prostowaniu tych zakrzywionych. Skutkuje to natychmiastową poprawą ostrości widzenia. Kształty i kontury stają się jeszcze bardziej wyraźne, kolory żywsze. Jest to szczególnie widoczne na przykładzie koloru zielonego i niebieskiego. W okularach bez polaryzacji, nie są one w ogóle intensywne, tracą znaczną część swojej barwy. Widoczne na tych przedmiotach refleksy światła sprawiają wrażenie, że patrzymy na białe przedmioty. Przeciwsłoneczne okulary polaryzacyjne dla dzieci i dorosłych, eliminują rozpraszanie, przywracając lepszy kontrast i szczegółowość obrazu.

Kiedy dziecko powinno nosić okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją?

Takie pytanie zadaje sobie wielu rodziców. Odpowiedź jest na nie bardzo prosta. Okulary z polaryzacją, przeciwsłoneczne dla dzieci, powinny być zakładane zawsze wtedy, kiedy dziecko wychodzi na świeże powietrze w słoneczną pogodę. Jest to tym ważniejsze, jeśli jest wtedy aktywne fizyczne, np. jeździ na rowerze lub biega. Podczas takich zajęć nie sposób uniknąć poruszania się pod słońce. Brak okularów przeciwsłonecznych prowadzi wówczas do tego, że dziecko specjalnie mruży oczy, aby poprawić widzenie i chronić wzrok przed oślepiającym słońcem. W perspektywie niedługiego czasu, może to doprowadzić do poważnych problemów ze wzrokiem i wyrobieniem nie dobrych nawyków, w związku z mrużeniem oczu.

Dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją można w niskiej cenie kupić w naszym internetowym sklepie. Zapraszamy również do lektury: "Pasmo niebieskofioletowe, a dziecięce okulary do komputera".

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium