Najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne na lato 2022? Złote metalowe!

Najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne na lato 2022? Złote metalowe!

Najmodniejsze okulary przeciwsłoneczne damskie? Złote metalowe!

Czy wy również co roku zastanawiacie się jakie okulary przeciwsłoneczne będą najmodniejsze tego lata? Jeśli tak, nie musicie już szukać odpowiedzi na te pytania. Nadchodzące lato upłynie pod znakiem okularów przeciwsłonecznych w metalowych, złotych oprawkach!

Metalowe oprawki zawsze na topie

Świat od dawna kocha okulary przeciwsłoneczne w metalowych oprawkach. Wystarczy wymienić takie topowe modele jak aviatory lub lennonki, w których oprawki wykonane są z metalu – cienkiego drutu lub nieco grubszych elementów. Stal świetnie sprawdza się w produkcji oprawek okularów. Możliwość wykorzystania lekkich stopów aluminium pozwala nadawać im dowolny kształt i kolor, a jednocześnie nie wpływa negatywnie na ich wagę. Stalowe oprawki są również wytrzymałe i elegancko się prezentują. Okulary mają dzięki nim wszystko co konieczne, by zostały uznane za modne.

Złote metalowe – najlepsze okulary przeciwsłoneczne damskie

Dlaczego jednak złoty kolor oprawek okularów przeciwsłonecznych ma być najmodniejszy? To proste. Lato to słońce, a słońce to opalenizna. Z ładnym czekoladowym kolorem skóry najładniej komponuje się kolor złoty. Okulary w złotych oprawkach będą harmonijnie wpisywać się w rysy twarzy, stanowiąc podkreślenie karnacji. Złoty jest również kolorem szlachetnym i pełnym elegancji. Wskazuje na wyrafinowany gust i własny styl. Jeśli poszukujesz atrybutu na lato, który stanie się twoim znakiem rozpoznawczym, doda ci szyku, a może i onieśmieli niektóre osoby z twojego otoczenia, złote okulary przeciwsłoneczne są właściwym wyborem. Kiedy już wiemy w jakim kolorze powinny być oprawki okularów przeciwsłonecznych, zastanówmy się teraz nad ich kształtem.

Okulary przeciwsłoneczne z dużymi soczewkami

Zadaniem okularów przeciwsłonecznych jest ochrona oczu przed promieniowaniem. Aby mogły to robić skutecznie, warto wybierać okulary z dużymi soczewkami. Im większa jest powierzchnia szkieł pokryta filtrem UV 400, tym lepsza ochrona oczu i delikatnej skóry na twarzy. Do okularów przeciwsłonecznych z metalowymi złotymi oprawkami i dużymi soczewkami zaliczyć można takie modele: cote, prius, lennonki i wiele innych. Łatwo je rozpoznać właśnie po oprawkach w kształcie, który ma zmieścić soczewki o znaczniejszych rozmiarach. Nie należy bać się takich okularów, gdyż są jednymi z najmodniejszych. Aby dokonać dobrego wyboru, warto kierować się prostą zasadą – że przy okularach słonecznych rozmiar ma znaczenie. Im większe soczewki tym lepiej.

Kolor soczewek w okularach przeciwsłonecznych

Nie pozostawiajmy przypadkowi koloru soczewek. Jeśli wybieramy okulary ze złotymi oprawkami, najlepiej komponować się będą z nimi soczewki cieniowane w ciepłych kolorach, np. brązowe lub klasyczne ciemne, jednokolorowe szkła. Raczej nie powinno łączyć się eleganckich złotych oprawek z soczewkami kolorowymi – pomarańczowymi lub niebieskimi, które są domeną okularów sportowych z oprawkami z tworzywa. Oczywiście kolor soczewek nie wyklucza tego, aby poszukać takich z polaryzacją, które poprawiają jakość widzenia i wyostrzają obraz. Jeśli chcecie poznać wszystkie zalety polaryzacji to zachęcamy do artykułu: "Kto powinien nosić okulary polaryzacyjne?".

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium