Kupujemy okulary przeciwsłoneczne na jesień - jakie modele wybrać?

Kupujemy okulary przeciwsłoneczne na jesień

Kupujemy okulary przeciwsłoneczne na jesień - jakie modele wybrać?

Zakup okularów przeciwsłonecznych większości osób stwarza pewne problemy. Jeśli mają to być okulary przeciwsłoneczne kupowane głównie na lato, to najczęściej będziemy kierować się ich ceną i wyglądem, nie zwracając większej uwagi na kategorię przyciemnienia szkieł. Mają być po prostu ciemne i to wystarczy. Sprawa mocno się komplikuje wtedy, kiedy zamierzamy kupić sobie modne okulary przeciwsłoneczne na jesień. W tym przypadku w grę wchodzi nie tylko wygląd oprawek i cena, ale również kategorię przyciemnienia szkieł. Ze zrozumiałych względów super ciemne okulary przeciwsłoneczne nie zdadzą egzaminu jesienią, kiedy na zewnątrz jest ciemniej niż latem, ilość słonecznych dni również jest znacznie mniejsza. Na szczęście producenci okularów o tym pomyśleli i wprowadzili standaryzację przyciemnień okularów. Dostępne są aż 4 główne kategorie przyciemnienia, gdzie 4 to największe przyciemnienie, a 1 to najmniejsze. Okulary przeciwsłoneczne na lato mają kategorię 3 (4 zaleca się tylko w wysokie góry), przepuszczając naprawdę niewielkie ilości światła. Na jesień zaleca się natomiast okulary przeciwsłoneczne w kategorii 2 lub 1, które mają niż stopień przyciemnienia i więcej przez nie widać.

Również jesienią oczom potrzebne są okulary przeciwsłoneczne

Nie tylko po to abyś lepiej widział „pod słońce” i czuł się w nich modnie. Przede wszystkim dlatego, aby zapewnić oczom ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Występuje ono przez cały rok, nie tylko latem. Nasze oczy nie są przystosowane do jego absorbowania i może im grozić poważne uszkodzenie, jeśli nie będziemy się należycie chronić. Właśnie dlatego wszystkie dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne, bez względu na kategorię przyciemnienia, posiadają filtr UV400. Posiada on zdolność do eliminowania w 99,9% niekorzystnego promieniowania UVA i UVB o długości 400 nanometrów. Jest to naszym zdaniem wystarczający powód, aby także na jesień zaopatrzyć się w okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV400. Jaką kategorię przyciemnienia dla nich wybrać? Tak jak napisaliśmy powyżej, odpowiednia będzie kat. 1 – na dni zupełnie bez słońca lub kat. 2 na dni, kiedy słońce jednak będzie się przebijać zza chmur:

 ✔ okulary przeciwsłoneczne damskie
 ✔ okulary przeciwsłoneczne męskie

Przed czym chronią okulary przeciwsłoneczne damskie UV400?

Bo wiadomo że przed ultrafioletowym promieniowaniem UVA i UVB. Dlaczego jednak jest ono niebezpieczne dla oczu? Naukowcy i lekarze już kilkadziesiąt lat temu potwierdzili negatywny wpływ promieniowania ultrafioletowego na oczy i skórę człowieka. Występuje jeszcze trzeci rodzaj promieniowania – UVC, jednak jest on niemal w całości wchłaniany przez warstwę ozonową naszej atmosfery. My musimy stosować zabezpieczenia przed promieniowaniem UVA i UVB, w czym pomagają nam modne okulary przeciwsłoneczne męskie.

      ✔ UVA – Długotrwały kontaktu oczu z tym promieniowaniem może prowadzić do pogorszenia wzroku, a w pewnych przypadkach nawet do zaćmy fotochemicznej. Czy można tego uniknąć? Oczywiście że tak – w tym celu powstały okulary przeciwsłoneczne damskie i męskie z filtrami UV400. Promieniowanie UVA niszczy także włókna kolagenowe w skórze – szczególnie w jej delikatniejszych fragmentach. Efektem są zmarszczki i szybsze starzenie się skóry.

      ✔ UVB – w dozwolonych ilościach promieniowanie UVB stymuluje produkcję witaminy D. Kiedy jednak jest go za dużo, dochodzi do powstawania rumieniu na skórze. Mogą także pojawić się na niej różnorodne reakcje alergiczne.

Chroń skutecznie swoje oczy, wybierając wygodne i modne okulary przeciwsłoneczne. Zapraszamy również do lektury o tym jak dbać o okulary żeby służyły długo i niezawodnie: "Jak czyścić okulary? Podpowiadamy!".

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium