Kto powinien nosić okulary z filtrem Blue Control?

Kto powinien nosić okulary z filtrem Blue Control?

Kto powinien nosić okulary z filtrem Blue Control?

Czy wiesz że osoby pracujące przy komputerze, powinny chronić swój wzrok? Sądzisz że współczesne monitory LCD lub LED są znacznie bezpieczniejsze dla oczu i nie zagrażają sprawności widzenia? Poniekąd tak. Stosowana w nich technologia LED i LCD nie jest tak wyniszczający narząd wzroku, jak dawne monitory CRT. Tym niemniej w dalszym ciągu nie pozostają bez wpływu na nasze oczy. Tym co stanowi największe zagrożenie jest oczywiście niebieskie światło.

Stosuj okulary do komputera z niebieskim filtrem

Dlaczego powinieneś to robić? Przede wszystkim dla własnego komfortu i lepszego samopoczucia. Jeżeli po pracy w biurze wracasz do domu zmęczony, masz kłopoty z zasypianiem, boli Cię głowa, to oznaka tego, że niebieskie światło monitora ma na ciebie zły wpływ. Co możesz z tym zrobić? Zmiana pracy to jeden ze sposobów, który jednak z oczywistych powodów nie jest brany pod uwagę. Możesz również stosować specjalne nakładki na monitor komputera, co nie zawsze jest wygodne i może znacząco pogarszać jakość obrazu. Kolejna alternatywa to okulary do komputera z niebieskim filtrem. Soczewki w tych okularach posiadają specjalny filtr, który eliminuje niebieskie fale z promieniowania, zmieniając je na korzystniejsze dla oka światło o ciepłym zabarwieniu. Obraz widziany na ekranie komputera nie ulega zmianie, jest tak samo wyraźny, jasny i ostry.

Jak i kiedy nosić okulary do monitora

Aby móc zakupić i bezpiecznie stosować okulary do komputera z niebieskim filtrem, wcale nie potrzebujesz skierowania od lekarza okulisty. Na zakup takich okularów możesz się zdecydować samodzielnie, zamawiając je w jednym z wielu sklepów z okularami. Okulary takie nosi się w identyczny sposób, jak pozostałe okulary korekcyjne. Pomimo że w nazwie znajduje się słowo komputer lub monitor, musisz wiedzieć że okulary do pracy z monitorem możesz, a czasami wręcz powinno się ubierać podczas oglądania telewizji. Pozwala to wyeliminować bardzo groźne niebieskie światło. Co więcej, jeżeli oglądasz przed pójściem spać telewizor i trwa to wiele godzin, powinieneś tym bardziej takie okulary ubierać. Z pewnością zauważysz po tym dużą poprawę w szybkości zasypiania i relaksowania się po oglądaniu telewizji.

Ile kosztują okulary do komputera Blue Light?

Jesteś zdecydowany na zakup takich okularów, ale nie wiesz czy stać cię na nie? Spokojnie. Pomimo swoich wielu niepodważalnych zalet, okulary do monitora z niebieskim filtrem nie kosztują fortuny. Możesz je mieć za mniej niż 100 złotych. W tej cenie otrzymujesz ładne i modne oprawki oraz trwałe soczewki, które będą Ci służyć przez długi czas. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą:

 ✔ damskie okulary do komputera
 ✔ męskie okulary do komputera

W dzisiejszych czasach kiedy również nauczanie zdalne stało się bardzo popularne, warto rozważyć również opcję okularów dla dzieci. Więcej na temat dziecięcych okularów z niebieskim Filtrem przeczytacie w artykule: "Dlaczego dzieci powinny nosić okulary do komputera?".

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium