Dlaczego dzieci powinny nosić okulary do komputera?

Dlaczego dzieci powinny nosić okulary do komputera?

Dlaczego dzieci powinny nosić okulary do komputera?

Dzieci coraz częściej muszą nosić okulary. Co ciekawe, powodem jest nie tylko wada wzroku, ale również profilaktyka. Żyjemy w czasach, w których nauka odbywa się nie tylko w szkole, ale również w domu. Korzystanie przez kilka godzin dziennie z komputera lub telefonu jest już standardem. Standardem, który niekorzystnie wpływa na oczy dziecka. Okulary do komputera z filtrem Blue Light to prosty, a zarazem skuteczny sposób na ochronę oczu dzieci.

Przed czym chronią okulary do komputera dla dzieci?

Można sobie zadać powyższe pytanie i szukać na nie odpowiedzi. W końcu nowoczesne monitory są ponoć bezpieczne? Nie mają promieniowania gamma. To prawda. Jednak podczas swojego działania emitują inne promieniowanie: niebieskofioletowe. Jest ono potocznie nazywane światłem niebieskim. Emitowane jest przez wszystkie urządzenia wyposażone w ekrany LCD i LED. Są to zatem laptopy, ekrany smartfonów, tabletów i telewizory. Co w tym promieniowaniu jest złego? Przede wszystkim pasmo niebieskofioletowe ma wpływ na nasz organizm. Kiedy nad ranem mocno świeci słońce i wpada oknem do naszego pokoju, łatwiej nam się wstaje niż w pochmurny dzień. Zastanawiałeś się dlaczego? Właśnie przez niebieskie światło, obecne w promieniach. Zmniejsza ono produkcję melatoniny w naszym organizmie. To hormon, który reguluje tryb dzień noc i ułatwia nam zasypianie i wstawanie. Kiedy jest jej za mało, nie chce nam się spać i łatwiej się budzimy. Tak samo jest kiedy nasze dzieci zbyt wiele czasu spędzają przed komputerem. Męczą się, ale nie mogą zasnąć. Okulary do komputera z powłoką Blue Control mają zadanie ograniczać wpływ niebieskiego światła, tak aby nie zaburzać normalnego cyklu dzień – noc.

Dziecięce okulary do komputera – konsekwencja ich braku?

Z czym muszą się liczyć dzieci, a także ich rodzice, jeśli okulary do komputera z powłoką Blue Blocker nie zostaną przez nich zaakceptowane? Dzieci z różnych powodów mogą nie chcieć chodzić w okularach do komputera. Często jest to powodowane wstydem – zupełnie nieuzasadnionym. Tym bardziej że z okularów korzysta się najczęściej w domu, podczas nauki zdalnej, zabawy i pracy. Aby zachęcić dzieci by łaskawiej spojrzały na okulary do komputera, można wspólnie z nimi wybrać najmodniejsze dla nich oprawki. Wybór ich jest naprawdę duży, a ceny przystępne.

Okulary do komputera dostępne są zarówno w wariantach damskich i męskich oraz w kolorach podstawowych – czarnych i pochodnych, jak także bardziej fantastycznych. Niewyspanie, zmęczenie, rozdrażnienie, problemy ze skupieniem i koncentracją, pogorszenie pamięci. To podstawowe konsekwencje nadmiernej ekspozycji na światło niebieskie ekranów monitorów. Dodajmy do tego problemy z oczami – pieczenie, niewystarczające nawilżenie, pogorszenie jakości widzenia. To wszystko są poważne efekty, których można uniknąć w łatwy sposób – nosząc okulary do komputera dla dzieci. Jeśli chcesz je kupić, pamiętaj by wybrać model z dodatkowym filtrem polaryzacyjnym. Poprawia on kontrast i redukuje rozpraszanie światła. Dzięki niemu widok na ekran komputera będzie jeszcze bardziej wyraźny.

Wybierając okulary Blue Light skutecznie ochronicie wzrok swojego dziecka. Zapraszamy również do lektury o okularach przeciwsłonecznych dla dzieci: "Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać dla dziecka?".

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium