Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać dla dziecka?

Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać dla dziecka?

Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać dla dziecka?

Okulary polaryzacyjne dla dzieci stanowią coraz większy odsetek sprzedawanych okularów. To doskonała wiadomość, ponieważ przez wiele lat ochrona oczu dzieci przed promieniami UV była bardzo znikoma w Polsce. Wraz z rosnącą świadomością, rodzice chętniej kupują swoim dzieciom przeciwsłoneczne okulary polaryzacyjne. W tym miejscu należy wyraźnie rozróżnić czym są okulary przeciwsłoneczne, a czym okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją.

Co to jest polaryzacja w okularach

Zadaniem okularów przeciwsłonecznych jest ochrona oczu przed mocnymi promieniami słonecznymi i zawartym w nich promieniowaniem. Rolę ochrony pełni filtr UV400. Jest to podstawowy rodzaj filtru ochronnego w okularach przeciwsłonecznych. Mogą one być jednak uzupełnione o kolejną powłokę, tym razem polaryzacyjną. Jest to specjalna warstwa eliminująca poziome promienie światła. Stykają się one z powierzchnią soczewek pod kątem 90 stopni, odbijając się od szkieł, załamując i pogarszając jakość widzenia. Polaryzacja usuwa wszystkie niepotrzebne rażące odblaski..

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci – co oferują?

Dziecko noszące okulary polaryzacyjne przede wszystkim ma doskonale chroniony wzrok. W soczewkach nie pojawiają się odblaski światła, które pogarszają komfort widzenia, sprawiają że kolory są wyblakłe i czynią kontury przedmiotów zniekształconymi. Okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją wyostrzają krawędzie i sprawiają że kolory są lepiej widoczne. Jednak przede wszystkim ich rola polega na zwiększeniu odległości widzenia i ochronie oczu przed oślepiającym światłem.

Okulary przeciwsłoneczne dziecięce – kiedy je nosić

Jeżeli twoje dziecko ma wątpliwości co do tego, kiedy powinno ubrać swoje okulary polaryzacyjne, mamy dobrą wiadomość. W każdy słoneczny dzień może z nich wyjść z domu. Polaryzacja jest skuteczna nie tylko w przypadku promieni słonecznych, ale i światła sztucznego. Same okulary przeciwsłoneczne można zakupić w kilku kategoriach przyciemnienia soczewek. Do najczęściej wybieranych zaliczamy kategorię III, w której stopień przyciemnienia mieści się w przedziale 81 do 92 procent.

  1. Sportowe okulary polaryzacyjne – jeżeli twoje dziecko jest aktywne fizycznie, biega, jeździ na rowerze lub rolkach, powinieneś mu kupić sportowe okulary przeciwsłoneczne. Oprócz tego że są wyposażone w polaryzację, dzięki której lepiej będzie widzieć przed siebie i na boki, okulary te mają aerodynamiczne oprawki, zmniejszające opory powietrza.

  2. Okulary przeciwsłoneczne klasyczne – są to okulary do codziennego użytkowania – na spacer, do opalania się itp. Model najchętniej kupowany przez dzieci to okulary Wayfarer w plastikowych oprawkach z szerokimi zausznikami i mocno przyciemnionymi szkłami. Ten rodzaj okularów dziecko może założyć w drodze do szkoły, idąc na spacer czy po prostu odpoczywają w promieniach słońca na balkonie lub w ogrodzie

Jeśli zależy Wam na profilaktycznej ochronie dziecięcych oczu to zachęcamy do zapoznania się z artykułem: "Dlaczego dzieci powinny nosić okulary do komputera?".

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium