Jak dobrać idealne okulary do kwadratowej twarzy?

Jakie okulary do kwadratowej twarzy?

Jakie okulary do kwadratowej twarzy?

Określenie "kwadratowa twarz" najczęściej stosowane jest wobec osób, których twarz ma mocno zarysowany podbródek, kości policzkowe oraz czoło. Patrząc na taką twarz z przodu, można odnieść wrażenie, że jest ona zamknięta w kształcie kwadratu, a każdy jej bok tworzy linia prosta. Dobierając okulary trzeba taką twarz wyszczuplić. Należy podjąć takie działania, które spowodują, że twarz zyska na smukłości, a ostre kąty i proste krawędzie zostaną nieco zaokrąglone. Optyczna zmiana jest możliwa poprzez dobranie odpowiednich okularów. Jakie oprawki polecamy osobom z kwadratową twarzą?

Aviator — owalne okulary idealne do twarzy kwadratowej

Pilotki, nazywane również aviatorami to model okularów, których chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Swoją popularność zyskały dzięki filmowi Top Gun, w którym towarzyszyły głównemu bohaterowi, Tomowi Cruise'owi. Aviatory to najpopularniejszy rodzaj okularów przeciwsłonecznych w lotnictwie. Uwielbiane są przez pilotów za duże soczewki, które świetnie chronią przed promieniami słońca, zakrywając niemal połowę twarzy. Sama historia Aviatorów również jest bardzo ciekawa i sięga 1937 roku. Okulary te zostały zaprojektowane z myślą o pilotach wojskowych samolotów i od tego czasu na stałe wpisały się w kanon światowej mody. Jednocześnie ich dopracowany kształt sprawia, że idealnie pasują dla kobiet i mężczyzn. Konstrukcja Aviatorów sama w  sobie jest bardzo prosta, a przez to nie traci na urodzie i nie wychodzi z kanonów mody. Cienkie druciane oprawki z dużymi zaokrąglonymi soczewkami i charakterystycznym górnym mostkiem, który usztywnia całość. Delikatne krzywizny i krągłości sprawiają, że twarz wydaje się mieć delikatniejszy kształt niż w rzeczywistości.

Kocie okulary idealne dla kobiet z kwadratową twarzą

Wyraziste okulary o zaokrąglonych kształtach polecane są do twarzy kwadratowych. Nie tylko Aviatory spełniają te wymogi, ale także lubiane przez kobiety okulary kocie oczy. One same występują w wielu wariantach, bardziej i mniej podłużnych, z pełnymi, szerokimi oprawkami, jak i połączeniem oprawek z tworzywa i stali. To, co niezmienne jest okularach kocie oczy, to wyciągnięte zewnętrzne narożniki. Okulary tego typu szczególnie polecamy paniom, które nie stronią od eleganckiego ubioru, a wręcz lubią zaskakiwać ciekawie skomponowanymi i odważnymi kreacjami. Oprawki w kształcie kocich oczu od zawsze kojarzone są z emancypacją, niezależnością i przebojowością. 

O czym pamiętać wybierając okulary do twarzy kwadratowej?

   ✔ W wysmuklaniu twarzy kwadratowej skuteczniejsze są oprawki cienkie i o średniej grubości;
   ✔ Ciekawy efekt można uzyskać, stosując okulary stricte okrągłe, jak np. lennonki, choć są one bardziej polecane do twarzy prostokątnej

Jeśli szukasz idealnych okularów do twarzy okrągłej to zapraszamy do lektury: "Jakie okulary do okrągłej twarzy?". Poznasz cenne wskazówki jak doskonale dopasować oprawki żeby wyglądać atrakcyjnie i stylowo.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium