Jakie okulary do okrągłej twarzy?

Jakie okulary do okrągłej twarzy?

Jakie okulary do okrągłej twarzy?

Planując zakup nowych okularów, warto kierować się kilkoma podstawowymi zasadami. Jedna z najważniejszych to umiejętne dopasowanie kształtu oprawek do kształtu naszej twarzy. Osoby mające okrągłą twarz, zwykle szukają okularów, które optycznie ją wyszczuplą i pozwolą nieco mocniej zarysować kości policzkowe. Jakie oprawki będą dla nich odpowiednie?

Okulary prostokątne i kanciaste idealne do twarzy okrągłej

Zasada przeciwieństwa bardzo dobrze sprawdza się przy doborze okularów do naszej twarzy. Mając twarz okrągłą, warto postawić na okulary o nieco grubszych oprawkach i geometrycznych, kanciastych kształtach. Nie oznacza to, że ich narożniki muszą mieć kąt prosty, ale bardziej że soczewki powinny być opisane na kształcie prostokąta lub kwadratu. Przykładem dobrze dopasowanych okularów do twarzy okrągłej są okulary przeciwsłoneczne Wayfarer, charakteryzujący się szerokimi zausznikami i mocno zarysowanymi oprawkami soczewek. Wayfarer to jeden z kilku modeli okularów, które optycznie wyszczuplają i wysmuklają okrągłą twarz, przełamując jej naturalny owal. 

                                            

W jakim kolorze wybrać okulary do twarzy okrągłej?

Okulary tego typu powinny być dobrze widoczne na twarzy okrągłej, idealnie zatem sprawdzają się wszelkiego rodzaju ciemniejsze kolory. Oczywistym wyborem jest kolor czarny, ale równie dobrze sprawdza się też granat, ciemny zielony, brązowy i pochodne. Pamiętaj, że im lepiej widoczne są na twarzy okulary, tym bardziej ją wyszczuplają.

Damskie okulary w kształcie kociego oka

Nie każdemu musi odpowiadać kształt prostokątnych, podłużnych okularów. I dla takich osób, a szczególnie kobiet, jest pewna alternatywa. Są nią okulary w kształcie kociego oka. Charakteryzują się one wyciągniętymi zewnętrznymi narożnikami, przez co oprawki nawiązują do kształtu kociego oka. Modele te dostępne są w różnych wielkościach i kolorach, a bardzo dobry efekt można uzyskać z soczewkami przeciwsłonecznymi z efektem gradientu. Ten sam rodzaj oprawek pasuje także do okularów z soczewkami transparentnymi, korekcyjnymi oraz do pracy przy komputerze.

                                                     

Proste zasady doboru okularów do twarzy okrągłej

Aby jeszcze bardziej ułatwić Wam samodzielnie dopasowanie okularów do okrągłej twarzy, przedstawiamy poniżej kilka ważnych wskazówek.

      ✔ Wybieraj okulary, które wpisują się w kształt prostokąta położonego na dłuższym boku;
      ✔ Nie pozwól, by okulary nadmiernie wystawały poza owal twarzy;
      ✔ Nie bój się okularów z szerokimi, dobrze zarysowanymi oprawkami;

Jeśli szukasz dla siebie okularów korekcyjnych to zachęcamy do zapoznania się z cennymi poradami: "Czym się kierować przy wyborze oprawek korekcyjnych?".

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium