Jak chronić oczy dziecka podczas nauki zdalnej?

Jak chronić oczy dziecka podczas nauki zdalnej

Jak chronić oczy dziecka podczas nauki zdalnej?

Nauka zdalna na stałe wpisała się w codzienność polskich rodzin. Z czym się ona wiąże – każdy rodzic może na to pytanie odpowiedzieć. Jest jednak jeszcze jedno, bardzo ważne zagadnienie, niestety rzadko poruszane przy okazji rozmów o nauce zdalnej. To oczy naszych dzieci. Chyba nikt nie ma wątpliwości że wiele godzin każdego dnia spędzone przed komputerem, nie pozostaje bez negatywnego wpływu. Jak się przed nim chronić?

Okulary do komputera dla dzieci – zadbaj o oczy swojej pociechy

Policzmy jak wiele godzin przeciętne dziecko spędza przed komputerem, kiedy uczy się zdalnie. Niech będzie to ok. 5 godzin na samą naukę i 3 godziny w czasie wolnym. Daje to 8 godzin, czyli 1/3 doby. To bardzo długo i niestety oczy dzieci bardzo z tego powodu cierpią. Nie tylko są zmęczone przez ciągłe wpatrywanie się w monitor, ale niebieskie światło ma również wpływ na cały organizm. Niebieskie światło emitowane przez nowoczesne monitory prowadzi do rozstrojenia wewnętrznego zegara biologicznego, mającego wpływ na produkcję melatoniny – hormonu snu. Im więcej czasu spędza dziecko przed komputerem lub telewizorem, tym większe może mieć problemy z zasypianiem i rannym wstawaniem. Odczuwa również zmęczenie, znużenie, trudności z koncentracją, rozdrażnienie oraz wiele innych negatywnych emocji, źle wpływających na samopoczucie i zdolność do nauki. Okulary do komputera z filtrem Blue Light mogą temu skutecznie zapobiegać.

Jak działają dziecięce okulary do komputera z powłoką Blue Control?

Na pierwszy rzut oka bardzo trudno odróżnić okulary do komputera dla dzieci Blue Blocker od klasycznych okularów do bliży lub dali. Dopiero na okularach wyposażonych w szkła zerówki, znajduje się niewidoczna powłoka, blokujące niebieskofioletowe pasmo światła. Okulary tego typu powinno się nosić przez cały czas korzystania z monitora komputera, telewizora, smartfona i tableta. Warto przy tym pamiętać, że różnice pomiędzy okularami dla dzieci i dorosłych wynikają przede wszystkim z wielkości, kształtu i budowy oprawek. Co do zasady działania filtrów Blue Control, jest ona taka sama w przypadku okularów dziecięcych i dla osób dorosłych.

Jakie korzyści dają okulary do komputera z filtrem Blue Light?

Jeśli wraz z wprowadzeniem nauki zdalnej zauważyłaś pewne niekorzystne zmiany w zachowaniu swoich dzieci, np. problemy z zasypianiem, wstawaniem, rozdrażnienie, a one same uskarżają się na ból głowy, trudności z koncentracją czy piekące oczy i uczucie suchości w nich, powodem może być niebieskie światło monitora. Dzięki temu że dziecko uczy się przy komputerze mając ubrane okulary z powłoką Blue Control, jest dobrze chronione przed niebieskofioletowym pasmem światła. Efekty tego działania mogą być widoczne w bardzo szybkim czasie. Dziecko odzyska energię, jego wewnętrzny rytm aktywności i snu na nowo zostanie uregulowany. Ma to przełożenie na szybsze, łatwiejsze zasypianie, zdrowszy i głębszy sen, a tym samym większy stopień wypoczęcia nad ranem. Są to niezwykle istotne rzeczy, mające wpływ na efektywność nauki.

Podsumowując, w trosce o zdrowie, samopoczucie, a w końcu i oceny swojego dziecka, warto podarować mu okulary do komputera z filtrem Blue Light. Warto również chronić oczy dziecka przed szkodliwym filtrem UV400, czyli zapewnić mu okulary przeciwsłoneczne. O tym jak kupić dobre okulary dziecięce przeczytacie w artykule: "Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać dla dziecka?".

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium