Komu pasują okulary bez oprawek? Podpowiadamy!

Komu pasują okulary bez oprawek? Podpowiadamy!

Komu pasują okulary bez oprawek? Podpowiadamy!

Okulary bez oprawek zyskują coraz większą liczbę wielbicieli. Przeważają nad innymi modelami lekkością oraz delikatnym wyglądem. Jest to alternatywne rozwiązanie dla dużych oraz bardzo rzucających się w oczy oprawek. Świetnie się prezentują, ale też wpływają na ogólny wizerunek, ponieważ pięknie eksponują rysy twarzy. Musisz jednak nauczyć się o nie dbać. Poznaj minimalizm wśród okularów, który adresowany jest dla osób chcących podkreślić swój wygląd.

Czym są okulary bez oprawek?

Okulary bez oprawek, czy też bezramkowe, to potoczne nazwy patentek. Są to ledwo dostrzegalne okulary, które nie mają tradycyjnej ramki wokół soczewek. Te z kolei utrzymane są w odpowiednim rozstawie i połączone ze sobą mostkiem z noskami. Zauszniki w tego rodzaju modelach są zamocowane bezpośrednio do szkieł przy pomocy śrubek albo wcisków. Z tego względu czasami używa się w stosunku do nich określenie „okulary wiercone”. Przez wzgląd na brak oprawy są dużo lżejsze niż inne typy, co jest ich ogromną zaletą. Wyróżniają się także subtelnością oraz minimalizmem. Są lekkie i praktycznie niewidoczne na twarzy.

W okularach bezramkowych możesz sobie pozwolić na modyfikację i wyróżnienie zauszników. W przeciwieństwie do frontów mogą być bardziej wyraziste. Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że do tego typu oprawek konieczny jest właściwy materiał szkieł. To zabieg konieczny, aby uniknąć problemów podczas ich użytkowania, jak chociażby wyszczerbienia czy odpryski.

Warto również wspomnieć, że patentki pojawiają się nie tylko w formie okularów korekcyjnych. Różnorodność modeli sprawia, że możesz dopasować je do każdej sytuacji. W naszym e-sklepie znajdziesz wysokiej jakości, solidne bezramkowe gogle narciarskie firmy Arctica, czy też okulary przeciwsłoneczne Prius i Cote z filtrami UV.

Plusy i minusy okularów bez oprawek

Najważniejszą zaletą okularów bez oprawek jest niewątpliwie ich niska waga. Praktycznie nie mają konkurencji poza soczewkami kontaktowymi. Kolejnym atutem tego typu okularów jest uniwersalny wygląd, co oznacza, że będą pasować do każdej stylizacji. Warto również podkreślić, że są mało zauważalne na twarzy. Dzięki temu nie zakrywasz jej, za to możesz pięknie wyeksponować rysy.

Oprawki okularów bezramkowych są trudne w użytkowaniu. Ich żywotność zależy od stopnia pocienienia soczewki, konstrukcji pozostałych elementów, a także precyzji wykonania przez optyka. Ponadto, jeśli będziesz niewłaściwie użytkował okulary, szykuj się na regularne wizyty w pracowni optycznej. Patentki wymagają bowiem należytej dbałości. Jak prawidłowo się z nimi obchodzić? Pamiętaj, żeby zawsze zakładać je obiema rękami oraz obchodzić się z nimi niezwykle delikatnie. Jeżeli będziesz przestrzegał tych zasad, Twoje okulary bez oprawek nie będą się stopniowo rozkręcać oraz luzować, dzięki czemu będą cały czas stabilne. Szybko zauważysz jedynie plusy z noszenia patentek.

Jakie wybrać soczewki do okularów bez ramek?

W tym specjalnym typie okularów zwróć szczególną uwagę na szkła. Poszczególne części konstrukcyjne tych oprawek, czyli mostek i zauszniki, połączone są z soczewką za pomocą wkręcanych w nią śrub. W związku z tym do okularów bez oprawek wykorzystywane powinny być jedynie te, wykonane ze specjalnego tworzywa. Powodem tego jest założenie, iż szkła mają być trwałe i nie pękać. Dlatego w tym przypadku nie można zastosować soczewki, wykonanej z tradycyjnych tworzyw, która przeważnie jest krucha. Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie modeli wykonanych z niesamowicie odpornego i elastycznego materiału typu Trivex.

Korzyścią zastosowania opraw bezramkowych jest to, że możesz w zasadzie wybierać wśród wszystkich rodzajów soczewek okularowych. Zarówno tych z każdym fotochromem, rodzajem antyrefleksu, a także zabarwionych na dowolny kolor, jak i odcień. Jeśli Twój wybór padnie na barwione szkła, pamiętaj, żeby kolorystycznie pasowały do codziennego stroju, czy też karnacji. W sytuacji, gdy koniecznie potrzebujesz grubszych szkieł, musisz wiedzieć, że stosując okulary bez ramek nie ukryjesz ich gramatury za oprawką. Dlatego, gdy masz dużą wadę wzroku, lepiej wybierz standardowe okulary z oprawkami. Ten model umożliwia również zmianę kształtu szkieł, kiedy tylko masz na to ochotę. Jeśli nie wiesz, jaki model będzie dla Ciebie odpowiedni i szukasz porady w zakresie doboru patentek, skorzystaj z pomocy optyków. Udzielą Ci potrzebnych wskazówek i dopasują odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie.

Dla kogo przeznaczone są okulary bezramkowe?

Okulary bez oprawek są mało widoczne, dlatego prezentują się na twarzy bardzo subtelnie. Spodobać się mogą osobom, które chcą w jak najbardziej skuteczny sposób zakamuflować potrzebę ich noszenia. Oprócz tego nadają lekkości oraz profesjonalnego wyglądu, a co za tym idzie, dają uczucie komfortu. Są niezwykle uniwersalne, z tego względu sprawdzą się przy rozmaitych okazjach, czy jako stonowany dodatek do stylizacji. Okulary bezramkowe dobrze prezentują się zarówno noszone przez kobiety, jak i mężczyzn. Zwłaszcza tych, którzy posiadają delikatne rysy twarzy. Różnorodność modeli pozwala dopasować je również pod kątem karnacji, a nawet typu sylwetki. Wystarczy, że zastosujesz w nich soczewki o odpowiednim kształcie, np. prostokątnym czy okrągłym, lub konkretnym kolorze.

Ponadto okulary bez oprawek to najlepszy wybór dla osób o twarzy trójkątnej. Pozwolą one optycznie zmniejszyć twarz na wysokości skroni. Równie dobrze będą pasowały osobom z twarzą owalną. Oprawy typu patentki poleca się także każdemu, kto będzie nosił okulary po raz pierwszy, a nie jest przyzwyczajony do ich obecności na twarzy, czy też nie jest zdecydowany do modeli z bardziej tradycyjnymi i rzucającymi się w oczy ramkami. Krótko mówiąc, dzięki nim złagodzisz efekt zmiany wizerunku.

Okulary bez ramek to zdecydowanie propozycja dla ludzi oryginalnych, profesjonalnych i odpowiedzialnych. Jeżeli jesteś taką osobą, okulary bez oprawek będą Ci służyć latami bez żadnych problemów. Musisz jednak świadomie je wybrać, gdyż wymagają należytej dbałości, aby szybko nie uległy uszkodzeniom. Pamiętaj, że nie mogą być niewłaściwie przechowywane czy odkładane gdziekolwiek bez kontroli. O pielęgnacji i przechowywaniu okularów dowiecie się w artykule: "Jak dbać o okulary żeby służyły długo i niezawodnie?".

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium