Okulary z rozjaśniającymi soczewkami – czym się wyróżniają i dlaczego warto je mieć?

Okulary z rozjaśniającymi soczewkami – czym się wyróżniają i dlaczego warto je mieć?

Okulary z rozjaśniającymi soczewkami – czym się wyróżniają i dlaczego warto je mieć?

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko modny dodatek. Jeśli chcesz chronić swoje oczy przed szkodliwym promieniowaniem to wręcz konieczność. Dzięki nim możesz też polepszyć widoczność podczas jazdy samochodem. Są osoby, które z okularami nie rozstają się przez cały rok. Jest to słuszna decyzja, ponieważ oczy warto chronić bezustannie. W tym artykule przekonamy Cię, że jakość noszonych okularów ma ogromne znaczenie. A może podobają Ci się żółte okulary przeciwsłoneczne? Jeśli jeszcze nie jesteś ich zwolennikiem, przekonamy Cię, że warto je mieć. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek dotyczących tego, jakie okulary wybrać i czym kierować się podczas ich zakupu.

Dlaczego warto nosić okulary przeciwsłoneczne?

Zastanawiasz się, dlaczego warto nosić okulary przeciwsłoneczne? Powodów jest co najmniej kilka. Najistotniejsze z nich wymieniamy poniżej:

 ✔ Chronią oczy przed promieniowaniem UV i jego skutkami – odpowiednio dobrane okulary przeciwsłoneczne mogą skutecznie chronić Twój wzrok. Promieniowanie UV ma zły wpływ na nasze zdrowie. Zbyt długie eksponowanie oczu na szkodliwe czynniki może powodować poważne choroby. Uszkodzeniu może ulec siatkówka oka, z czego następnie może powstać zwyrodnienie plamki żółtej. Z pewnością znasz też chorobę zwaną zaćmą, która sprawia, że widzisz nieostro;

 ✔ Zabezpieczają oczy podczas uprawianych sportów – wysiłek fizyczny na świeżym powietrzu to samo zdrowie. Podczas uprawiania sportów należy zabezpieczyć oczy przed urazami, ale też chronić przed słońcem. Najbardziej odpowiednie dla sportowców będą okulary polaryzacyjne. Osłaniają one oczy przed promieniami słonecznymi i dodatkowo zapewniają niesamowity komfort widzenia;

 ✔ Chronią przed bólem głowy – ostre promienie słoneczne, które odbijają się np. od białych powierzchni czy też tafli wody, mogą powodować silne bóle głowy. Nawet, gdy niebo nie jest bezchmurne, ale słońce jest bardzo ostre, okulary chronią Cię przed nieprzyjemnymi bólami głowy;

 ✔ Pełnią funkcje praktyczne, ale i estetyczne – okulary przeciwsłoneczne mogą dodać Ci uroku, poprawić wygląd, ale też pozwolą ukryć Twój wzrok, gdy tego zechcesz. Mogą dodać Ci szyku i elegancji, a przy tym chronić Twoje oczy.

Co dają żółte okulary przeciwsłoneczne?

Żółte okulary przeciwsłoneczne mają zbawienny wpływ na Twój wzrok. Wybierając szkła o tym odcieniu, zapewniasz sobie duży komfort widzenia. Dajesz też odpocząć oczom. Żółty odcień soczewek sprawdzi się idealnie dla kierowców. Podczas wieczornej lub nocnej jazdy samochodem rozpraszają one światło i wszystko staje się bardziej widoczne. Idealnie sprawdzą się w takich warunkach np. okulary do jazdy nocą Prius PRS 8 lub okulary do jazdy nocą TOP AP 2113YZ, które mają również filtr przeciwsłoneczny. Te i wiele innych znajdziesz w naszej ofercie.

Okulary przeciwsłoneczne z filtrami – dlaczego warto je nosić?

Jak już wspomnieliśmy na początku, okulary z filtrem stanowią najlepszą możliwą ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Promieniowanie to dzielimy na UVA, UVB i UVC. Dwa ostatnie w większości zatrzymuje atmosfera ziemska. Niestety UVA dociera do nas w znacznej ilości. Promieniowanie to odpowiada za choroby oczu, ale nie tylko. Ma też wpływ na kondycję naszej skóry, która pod jego działaniem szybciej się starzeje. Chyba nie musimy Cię przekonywać do korzyści z noszenia okularów przeciwsłonecznych? Te z filtrami to samo zdrowie dla Ciebie i ogromny komfort dla Twoich oczu. Odwiedź nasz sklep i zobacz, co jeszcze mamy dla Ciebie.

Okulary z filtrem polaryzacyjnym to już nieco odrębna kategoria. Wspomniany filtr chroni oczy i dodatkowo sprawia, że się nie męczą. Szczególnie uciążliwe mogą być promienie odbijające się od płaskich, błyszczących powierzchni – jak tafla wody czy asfalt. Idealnie sprawdzą się tu np. okulary polaryzacyjne SOLANO SP 20078 C. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą – na pewno znajdziesz w niej coś dla siebie.

Filtr fotochromowy to kolejna forma ochrony oczu. Okulary fotochromowe przyciemniają się i rozjaśniają w zależności od tego, jak intensywnie świeci słońce. Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne dla użytkownika. W naszym sklepie znajdziesz również okulary z tej kategorii, np. okulary fotochromowe ARCTICA S201 F.

Czy stopień zabarwienia soczewek ma znaczenie?

W zależności od natężenia światła, na które jesteś wystawiony, powinieneś dobierać soczewki o różnym stopniu zabarwienia. Podstawowy podział obejmuje cztery kategorie okularów do noszenia w różnych sytuacjach:

1 – gdy światło słoneczne jest słabe, soczewki są zabarwione lekko;

2 – gdy światło słoneczne jest umiarkowane, soczewki są zabarwione średnio;

3 – zalecane podczas intensywnego nasłonecznienia, np. w okresie letnim, gdy słońce świeci najmocniej, soczewki takich okularów są ciemne;

4 – to okulary przydatne w warunkach bardzo silnego nasłonecznienia, np. podczas górskich wspinaczek czy jeżdżenia na nartach, soczewki są bardzo ciemne, dlatego nie można w nich prowadzić auta.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okularów przeciwsłonecznych?

Przy wyborze okularów przeciwsłonecznych kieruj się kilkoma ważnymi ich cechami:

 ✔ powinny być wyposażone w filtry UVA i UVB oraz symbol CE, który oznacza, że zostały wykonane zgodnie z normami unijnymi;

 ✔ zwracaj uwagę na stopień zabarwienia soczewek, w zależności od tego, gdzie i kiedy masz zamiar je nosić;

 ✔ warto kupić okulary z filtrem polaryzacyjnym, ponieważ podnosi on jakość widzenia;

 ✔ do prowadzenia auta wybieraj żółte okulary przeciwsłoneczne, które znacznie poprawiają widoczność. Zalecane są nawet podczas wieczornych i nocnych wycieczek.

Wiesz już, co dają Ci okulary przeciwsłoneczne? To uczucie komfortu, fajny wygląd, ale przede wszystkim ochrona. Wzrok to jeden z najcenniejszych zmysłów, jakie posiada człowiek. Dlatego też warto dbać o swoje oczy, by jak najdłużej zachować je w zdrowiu. Jaki jest najlepszy sposób na ochronę tego narządu przed skutkami szkodliwych czynników? Noszenie dobrze dopasowanych okularów przeciwsłonecznych przez cały rok. Ciekawe modele o bardzo zróżnicowanych właściwościach znajdziesz w naszym sklepie eOkulary.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium