
Producent
Ramka optyczna
Kolor soczewki
Kolor oprawki
Kolor zausznika
Rodzaj powierzchni
Kolor lustra



Fotochromowe

Sportowe okulary fotochromowe to nowa jakość uprawiania sportów. To ograniczenie ilości par okularów do jednej, co przekłada się na większy komfort użytkowania. Przekonaj się czy i dlaczego powinieneś mieć sportowe okulary fotochromowe oraz jak z nich korzystać.
Co to są okulary fotochromowe?
Są to okulary ze specjalnymi szkłami z warstwą fotochromową. Jest to powłoka światłoczuła, która w momencie kontaktu z promieniowaniem UV zmienia swój kolor na ciemniejszy. Okulary fotochromowe automatycznie się ściemniają w momencie wystawienia ich na promienie słoneczne oraz wracają do swojego oryginalnego koloru we wnętrzach budynków, samochodach, a także po zmierzchu. Sportowe okulary fotochromowe to rozwiązanie dedykowane wszystkim, którzy aktywnie spędzają czas na świeżym powietrzu i nie wyobrażają sobie sportu bez okularów. Dzięki warstwie fotochromowej na soczewkach, jedna para sportowych okularów z powodzeniem może zastąpić okulary do biegania oraz okulary do jazdy samochodem nocą.
Jak dbać o sportowe okulary fotochromowe?
Kupując nowe okulary w cenie kilkuset złotych, chyba każdy chce aby służyły one nam jak najdłużej. Można im w tym pomóc, zapewniając staranną pielęgnację i ochronę. Co zatem lubią, a czego nie lubią okulary fotochromowe? Przede wszystkim należy pamiętać o starannym czyszczeniu szkieł. Należy to robić ostrożnie i umiejętnie, tak aby nie zarysować wrażliwej powłoki fotochromatycznej. Najlepiej do tego celu używać dedykowanych szmatek do czyszczenia lub myć szkła pod bieżącą wodą. Jeśli natomiast chodzi o samą wytrzymałość opraw okularów sportowych, to jest ona bardzo wysoka. Oprawki takich okularów powstają ze specjalnego tworzywa sztucznego, odpornego na zginane, łamanie i pękanie. Jest ono elastyczne, zatem dobrze znosi wszelkiego rodzaju upadki.
Kiedy i gdzie używać sportowe okulary fotochromowe?
Okulary fotochromowe przydają się wszystkim, którzy do tej pory korzystali z dwóch par okularów – przeciwsłonecznych i np. okularów polaryzacyjnych do jazdy samochodem nocą. O zaletach okularów przeciwsłonecznych fotochromowych mogą się również przekonać rowerzyści jeżdżący na dwóch kółkach po zmroku. Naturalna zdolność do automatycznego przyciemniania i rozjaśniania szkieł sprawia, że okulary bardzo szybko adaptują się do aktualnych warunków oświetleniowych.