Okulary sportowe do biegania - czym się charakteryzują?

Okulary sportowe do biegania - czym się charakteryzują?

Okulary sportowe do biegania

Jeśli sport to Twoje hobby to na pewno znasz, czterokrotnego mistrza NBA Horace Grant czy chociażby słynną tenisistę Marinę  Návrátilova. Pewnie teraz zastanawiasz się dlaczego o nich wspominamy? Łączy ich jedna wspólna cecha – każdy z nich swoje sukcesy odnosił właśnie w okularach. 

Horace GrantMartina Navrátilová

Okulary oprócz funkcji korygującej wzrok, potrzebne są dla sportowców ze względów bezpieczeństwa jak i ochrony. Okulary dla aktywnych chronią oczy przed podrażnieniami wynikającymi na skutek wiatru, pyłów czy też owadów. Najważniejszą funkcją ochronną okularów dla sportowców jest ochrona przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego.

Okulary polaryzacyjne SOLANO FL 20041 C    Okulary polaryzacyjne ARCTICA S 195 C    Okulary przeciwsłoneczne ARCTICA S 255 B

 

Nie musisz być zawodowcem czy tez  startować w olimpiadzie, aby chronić swoje oczy  przed szkodliwymi czynnikami środowiska. Można temu zapobiec stosując okulary przeznaczone dla osób uprawiający sport, dla ludzi aktywnych fizycznie. Okulary niezależnie od pory roku oraz warunków atmosferycznych stanowią doskonałe wsparcie na drodze do wymarzonego celu. Lubisz biegać?  Czy okulary dla biegaczy znajdują się na Twojej liście obowiązkowego wyposażenia biegacza? 

Jeśli nie, to szybko to zmień. Okulary sportowe dla biegaczy nie tylko uatrakcyjnią aktywność, są mocnym gadżetem, ale również pomogą na trasie. Ochronią Twój wzrok przed deszczem, wiatrem. To nie tylko modny gadżet, to must have wyposażenia profesjonalnego biegacza. 

 

Jeśli Twoje oczy są wrażliwe na promienie słoneczne, mrużysz je, bądź po prostu posiadasz wadę wzroku, koniecznie musisz stać się posiadaczem takiego akcesorium. Nie marnuj energii na wytężanie wzroku i uwagi na trasie biegowej, kup okulary dla biegaczy, a zaoszczędzoną energię wykorzystaj na trening.

Okulary dla osób aktywnych różnią się od siebie ze względu na kształt, rodzaj soczewki oraz materiał z którego są wykonane. Każdy rodzaj okularów przystosowany jest do uprawianej dyscypliny sportowej. Każde okulary sportowe są lekkie, odporne na uszkodzenia oraz porysowania, stabilne oraz trwałe. Zazwyczaj wykonane są z polimerów. Zaletą ich jest brak pojawiających się odkształceń oraz brak reakcji na zmiany temperaturowe. Dzięki temu są odporne na każde zmiany atmosferyczne – dobrze radzą sobie podczas mroźnych wypraw, deszczowych joggingów.

Okulary przeznaczone dla ludzi aktywnych posiadają wiele praktycznych cech. Przede wszystkim przylegają do twarzy, dzięki czemu chronią oczy z każdej z strony. Nie przepuszczają ostrego słońca ani zimna. Lecz takie okulary nie są przeznaczone jedynie na trening, śmiało można w nich chodzić na co dzień. Dzięki zastosowaniu soczewki z polaryzacją okulary świetnie sprawdzą się jako okulary dla kierowcy, który większość czasu spędza za kierownicą samochodu.

Warto rozważyć również opcję okularów sportowych z wymiennymi soczewkami. Idealne rozwiązanie dla biegaczy, którzy uprawiają sport w różnych warunkach pogodowych. Zachęcamy do lektury w której dowiecie się o wszystkich zaletach takich okularów: "Co to są okulary przeciwsłoneczne sportowe z wymiennymi soczewkami?".

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium