Okulary rowerowe z wymiennymi soczewkami - jak działają?

Okulary rowerowe z wymiennymi soczewkami - jak działają?

  Jakie powinny być okulary sportowe?

W jakim celu korzysta się z okularów sportowych? To oczywiste. Mają one chronić nasze oczy przed oślepiającymi promieniami słońca. Kiedy biegamy lub jeździmy na rowerze, nierzadko kierunek naszego poruszania się jest "pod słońce". Nie jest niczym przyjemnym, kiedy promienie słońca świecą ci prosto w oczy, a ty nie możesz się cieszyć urokami przejażdżki. Okulary na rower zapobiegają temu. Zależnie od tego, jakie soczewki w nich zainstalowano, możesz używać ich w ciągu dnia, ale i po zmroku, a nawet w nocy. Dodając do tego bardzo solidną konstrukcję oprawek, wykonanych z odpornego na uszkodzenia tworzywa sztucznego, otrzymujemy produkt świetnie przystosowany do trudnych warunków użytkowania. Duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, bogata kolorystyka i modne, sportowe kolory, dodatkowo zachęcają do zakupu takich właśnie okularów.

Jak działa system wymiennych soczewek?

Możesz się zastanawiać czy manualna wymiana soczewek w takich okularach jest prosta i szybka. Oczywiście, że tak. Zależnie od modelu okularów, soczewki mogą być montowane w soczewkach na tzw. wcisk. Siła przyciągania jest w nich tak duża, że nie ma ryzyka odpadnięcia soczewek nawet podczas szybkiej jazdy po nierównościach. Zwrócić także trzeba uwagę na możliwość wymiany soczewek przy pomocy jednej dłoni, a także specjalnie zaprojektowane etui, które pomieszczą w sobie okulary sportowe oraz ich zapasowe soczewki.

Jakie soczewki wymienne mamy do wyboru?

Zanim zdecydujesz się na konkretny model okularów sportowych z wymiennymi soczewkami, dowiedz się jakie ich rodzaje masz do wyboru. Pozwoli ci to wybrać najlepsze okulary, dostosowane do twojego stylu jazdy oraz warunków, w których się poruszasz.

     ✔ Soczewki przyciemniane, przeciwsłoneczne — przeznaczone do jazdy w ciągu słonecznego dnia. Mają filtr UV400, chroniący narząd wzroku przed szkodliwym promieniowaniem, a do tego występują w wielu kolorach jak np: grafitowy, brązowy, zielony czy lustrzane.

     ✔ Soczewki przeźroczyste — ciekawym rozwiązaniem, szczególnie dla osób uprawiających kolarstwo szosowe są dodatkowe soczewki przezroczyste. Ich głównym zadaniem jest ochrona oczu przed owadami, piaskiem i pędem powietrza. Oba te czynniki są szczególnie uciążliwe podczas szybkiej jazdy, zwłaszcza przez las i tereny podmokłe, np. w pobliżu stawów. Soczewki pozwalają komfortowo patrzeć na drogę, nie powodując łzawienia oczu i chroniąc je np. przed zapaleniem spojówek.

     ✔ Żółte soczewki do jazdy nocą — kto powiedział, że rowerem można jeździć tylko w dzień? Ubierając okulary sportowe z żółtymi soczewkami, doświadczamy zupełnie nowego, niespotykanego do tej pory komfortu jazdy po zmroku. Specjalne żółte soczewki wyostrzają nasz wzrok, rozjaśniają obraz i chronią oczy przed refleksami i oślepieniem światłami samochodów nadjeżdżających z naprzeciwka.

Jeśli szukasz idealnych okularów rowerowych, które sprawdzą się w każdych warunkach oraz posłużą długo to koniecznie zajrzyj do wpisu: "Jak wybrać odpowiednie okulary rowerowe?". Znajdziesz tu wiele cennych wskazówek o doborze okularów sportowych.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium