Okulary przeciwsłoneczne dla kierowców

Okulary przeciwsłoneczne dla kierowców

Kierowcy i promienie słoneczne – ryzykowny duet

Dla bezpiecznej jazdy samochodem, konieczne jest zapewnienie sobie odpowiednio dobrej widoczności na drogę. Co może w tym przeszkodzić? Oczywiście promienie słońca, świecące prosto w oczy. Zjawisko oślepienia jest powszechne wśród kierowców, szczególnie zimą. To wtedy słońce jest nisko zawieszone nad horyzontem, co sprawia że promienie mogą świecić prosto w oczy kierowców. Dodatkowo, efekt jest potęgowany przez śnieg, który może odbijać i załamywać promienie. Jak się przed tym bronić?

Stosuj okulary przeciwsłoneczne, aby bezpiecznie prowadzić samochód

Co powinny mieć idealne okulary przeciwsłoneczne dla kierowców? Przyjrzymy im się bliżej.

    ✔ Wielkość soczewek – im większe soczewki w okularach, tym lepiej. Zapewniają one lepszą ochronę wzroku przed promieniami słonecznymi, mogącymi wpadać do samochodu przez boczne szyby.

    ✔ Polaryzacja – to jedna z najważniejszych rzeczy, którą powinny mieć dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne dla kierowców. Do czego służy polaryzacja? Jest to specjalna warstwa na zewnętrznej powierzchni okularów. Jej zadaniem jest niwelowanie odblasków, powstających kiedy promienie słoneczne odbijają się od płaskich powierzchni. Mogą nimi być droga, maska samochodu, szyba, inne pojazdy, a także deska rozdzielcza.

    ✔ Oprawki – noszenie przez wiele godzin okularów przeciwsłonecznych może być męczące. Szczególnie wtedy, kiedy okulary są masywne i ciężkie. Aby do tego nie dochodziło, pamiętajmy aby wybierać okulary lekkie, wykonane z tworzywa sztucznego. Pozwalają one na komfortowe noszenie wiele godzin dziennie, bez żadnego ryzyka o zmęczenie nosa lub uszu.

Czym grozi jazda bez okularów przeciwsłonecznych?

Warto zainwestować około 100 do 200 złotych na dobrej jakości okulary przeciwsłoneczne dla kierowców.

    ✔ Lepsza widoczność – im lepiej widzisz drogę, tym Twoja jazda jest bezpieczniejsza.

    ✔ Mniejsze zmęczenie – kiedy promienie słońca nie oślepiają Twoich oczu, dłużej czujesz się wypoczęty, pełen sił i gotowy do jazdy.

Nie wiesz jakie okulary przeciwsłoneczne do samochodu wybrać? Nie martw się! W naszym sklepie eOkulary znajdziesz dziesiątki wzorów okularów przeciwsłonecznych damskich i męskich, dostępnych w konkurencyjnych cenach i bardzo dużym wyborze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium