Okulary polaryzacyjne - idealne dla kierowców

Okulary polaryzacyjne - idealne dla kierowców

Jak okulary do jazdy samochodem poprawiają bezpieczeństwo?

Okulary do samochodu można podzielić na dwie kategorie – okulary do jazdy nocą i jazdy w ciągu dnia. Jeśli chodzi o okulary do jazdy dniem, są to klasyczne okulary przeciwsłoneczne, wyposażone w filtr polaryzacyjny. Co on robi? Jego zadaniem jest niwelować poziome promienie światła, które wpadają prosto do oczu, powodując chwilowe oślepienie lub ograniczając widoczność na drogę. Najlepszym przykładem że takie okulary są potrzebne, jest nierozróżnianie świateł zmieniających się na sygnalizatorze. Może to być trudne do uwierzenia, ale zimą, kiedy słońce jest nisko nad horyzontem, jest to najczęstszą przyczyną wjeżdżania na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Kierowcy mające ubrane okulary do samochodu z polaryzacją, nie muszą się martwić ograniczoną widocznością. Polaryzacja filtruje światło i dopuszcza do oczu wyłącznie promienie pionowe, nie ograniczające widoczności.

Okulary polaryzacyjne a praca kierowcy zawodowego

Z pełnym przekonaniem możemy stwierdzić, że każdy kierowca powinien mieć przeciwsłoneczne okulary do jazdy samochodem. Mogą bezpiecznie spoczywać w schowku, łatwo dostępne kiedy sytuacja na drodze tego wymaga. Sam koszt zakupu takich okularów nie jest wysoki – bez trudu znajdziemy je w kwocie do 300 złotych. Będą to okulary do samochodu w modnych oprawkach, lekkie i dostępne z soczewkami o różnym stopniu przyciemnienia. To także jest ważne, ponieważ zbyt ciemne szkła mogą mocno ograniczać widoczność.

Czy okulary rozjaśniające do jazdy nocą naprawdę działają?

Druga grupa okularów dedykowana kierowcom samochodów to okulary do jazdy nocą. Czy nocą rzeczywiście potrzebne są okulary? Okazuje się że tak, szczególnie kiedy prowadzimy samochód po drogach nieoświetlonych. Wówczas szczególnie przydatne są okulary rozjaśniające wyposażone w żółte soczewki. One także mogą być wyposażone w polaryzację, ale ich głównym zadaniem jest poprawa kontrastu widzenia i rozjaśnianie obrazu otoczenia. Okulary rozjaśniające do jazdy nocą zmniejszają uczucie zmęczenia spowodowane wytężaniem wzroku, a dodatkowo są lekkie i mogą posiadać dodatkowe boczne soczewki, dzięki którym nie będziemy rozpraszani przez inny kolor światła – np. z reflektorów samochodów na skrzyżowaniu.

Okulary do jazdy samochodem – w dzień lub w nocy to okulary zerówki. Oznacza to że nie pełnią roli korygowania wzroku i można je bezpiecznie, „w ciemno” kupować np. jako prezent dla znajomego kierowcy lub kogoś w rodzinie, kto często prowadzi samochód. Ich uniwersalny kształt pozwala idealnie dopasować oprawki pod gust obdarowanej osoby, tak aby z chęcią i radością korzystała z nich w samochodzie.

A jak polepszyć widzenie podczas jazdy samochodem nocą? Zapraszamy do lektury: "Jak poprawić widzenie za kierownicą nocą?"

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium