Okulary korekcyjne do pracy przy komputerze - jakie modele wybrać?

Okulary korekcyjne do pracy przy komputerze - jakie modele wybrać?

Okulary korekcyjne do pracy przy komputerze – niezbędny produkt w wykonywaniu służbowych obowiązków

Praca przy komputerze stała się w obecnych czasach normalnością i coraz więcej firm decyduje się także na umożliwienie pracownikom umysłowym działania zdalnie z domu – bez konieczności przychodzenia do biura. Aby maksymalnie odciążyć swój wzrok podczas wykonywania tego rodzaju czynności, należy wybrać odpowiednie dla siebie okulary korekcyjne do pracy przy komputerze. Są one bardzo istotnym elementem, szczególnie w sytuacji, kiedy musimy spędzić każdego dnia po kilka (jeśli nie kilkanaście) godzin przed ekranem swojego monitora. Warto zatem poznać najważniejsze fakty na ich temat, które postaramy się przedstawić w poniższym artykule.

Okulary korekcyjne a praca przy komputerze

Decydując się na zakup okularów korekcyjnych do pracy przy komputerze, używanie ich powinno mieć za zadanie głównie korygowanie naszych wad wzroku. Jest to możliwe poprzez prawidłowe skupienie światła na siatkówce, które przechodzi przez soczewkę i rogówkę. Generalnie rzecz biorąc produkt jakim są okulary korekcyjne do pracy z komputerem – w zależności od wybranego przez siebie modelu, potrafi różnić się między sobą: rodzajem materiału z jakiego wykonane są soczewki, indexem, geometrią, budową, uszlachetnieniem oraz mocą. Jeżeli zaś chodzi o materiały, jakie używane są w produkcji samych soczewek korekcyjnych to wyróżniamy ich trzy rodzaje:

   ✔ poliwęglan – którego cechą charakterystyczną jest lekkość oraz twardość (dzięki czemu wykonane z niego soczewki są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne)
   ✔ plastik – wykazujący stosunkowo lekką wagę oraz średnią wytrzymałość na uszkodzenia.
   ✔ szkło – będący najcięższym, a jednocześnie najcieńszym materiałem, posiadającym wysoką odporność na zarysowania.

Okulary do komputera z powłoką Blue Control

Jak sama nazwa wskazuje, okulary korekcyjne do pracy z komputerem przeznaczone są do naprawy różnego rodzaju wad wzroku i posiadanie ich będzie niezbędne w przypadku każdej osoby, mającej stwierdzone problemy z widzeniem. Odpowiednio dobrane sprawią, że wpatrywanie się w ekran monitora nie będzie już obciążać naszych oczu, przynosząc im upragnioną ulgę. W przypadku ludzi posiadających zdiagnozowaną wadę wzroku, nawet codzienne oglądanie świata za oknem może stanowić problem, a co dopiero wielogodzinne wytężanie oczu podczas pracy przed monitorem.

Być może nie do końca zdajemy sobie zawsze sprawę z tego, jak szkodliwe działanie dla naszych oczu ma długotrwałe korzystanie z urządzeń emitujących tak zwane „niebieskie światło” – okulary korygujące wzrok do komputera pomogą nam uniknąć podrażnień z tym związanych. To właśnie płynące z ekranów smartfona czy tabletu owe „blue light” ma wpływ na jego zmęczenie. Nakładając je na nos, z pewnością odczujemy także różnicę w ostrości obrazu oraz prawidłowym kontraście. Wybierając okulary z filtrem Blue Light zniknie też pojawiające się często łzawienie oczu i zachodzenie ich mgłą. Przy zakupie warto także zwrócić uwagę na uszlachetnienia soczewek, ponieważ zawarte w nich specjalne powłoki zapewnią nam dodatkowy komfort użytkowania. Pomogą one również unikać niekorzystnego światła, czy osadzania się pyłków oraz kurzu.

Jeśli chcesz poznać więcej zalet użytkowania okularów do komputera to zachęcamy do przeczytania artykułu: "Dlaczego warto mieć okulary do komputera?".

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium