Okulary do komputera – idealny prezent na Dzień Matki

Okulary do komputera – idealny prezent na Dzień Matki

Czy okulary do monitorów nadają się na prezent?

Dzień Matki coraz bliżej, a ty nadal nie masz pomysłu na prezent dla najbliżej Ci osoby? Jakiś czas temu obiecałeś sobie że robione przez ciebie prezenty będą oryginalne i osobiste? Teraz zastanawiasz się co będzie najlepszym wyborem? Jedna z naszych propozycji to okulary do monitorów!

Z czym większości z nas kojarzą się okulary? Oczywiście z wadą wzroku, której leczenie wymaga chodzenia w okularach korekcyjnych. Są to najpopularniejsze rodzaje okularów, które stosujemy na co dzień, jak i w czasie pracy przy komputerze, czytania lub oglądania telewizji. Z uwagi na to że okulary korekcyjne muszą mieć bardzo dokładnie dopasowane szkła – realizowane na podstawie recepty wystawionej przez okulistę, raczej trudno sobie wyobrazić że zakupimy dla kogoś okulary korekcyjne. Jest to możliwe wyłącznie wtedy, kiedy znamy wszystkie parametry szkieł. Na szczęście w okularach można także chodzić nie mając wady wzroku, a chcąc po prostu poprawić jakość widzenia i komfort pracy przy monitorze komputera. Do tego zostały stworzone okulary do pracy przy komputerze.

Co to są okulary do komputera?

Słyszałeś kiedyś o okularach zerówkach? Są to okulary, w których zastosowano szkła neutralne, nie wpływające na poprawę jakości widzenia. Jeśli masz dobry wzrok i nie potrzebujesz wsparcia ze strony szkieł, możesz chodzić w tzw. zerówkach. Wiele osób chętnie sięga po ten rodzaj okularów, które stają się istotnym dodatkiem do jego stylizacji i wizerunku. Jednak zerówki mogą być wyposażone w dodatkowy filtr Blue Control, które czynią te okulary idealnym wyborem do pracy przy monitorze. Być może nie każdy wie, ale współczesne monitory LCD i LED, mimo iż znacznie bardziej bezpieczne niż dawne monitory CRT, w dalszym ciągu mogą mieć bardzo niekorzystny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Wszystko przez tzw. promieniowanie niebieskiego światła. Jest to widzialne światło o wysokiej energii. Światło to naturalnie występuje za dnia w promieniach słonecznych i jest dla nas ważne – pozwala utrzymać organizm w stanie czuwania i aktywności.

Niebieskiego światło stymuluje nasz organizm do uwalniania melatoniny, który jest hormonem snu. W ciągu dnia, kiedy jesteśmy wystawiani na działanie niebieskiego światła, melanina jest produkowana w dużych ilościach i nie chce nam się spać. Kiedy pracujemy jednak zbyt długo przy komputerze oraz wieczorami, organizm nadal jest stymulowany do jej produkcji, przez co występują problemy z zasypianiem. Na tym jednak nie koniec. Niebieskie światło ma zły wpływ na narządy wzroku. Nasze oczy szybciej wysychają, przez co są bardziej narażone na podrażnienia, pieczenie i pogorszenie widzenia. Wysychające śluzówki prowadzą do tego że na powierzchni siatkówki namnażają się wolne rodniki, co w dłuższej perspektywie prowadzić może do poważnych chorób oczu. Czy można tych i innych konsekwencji uniknąć? Oczywiście że tak.

Okulary do pracy przy komputerze

Okulary z filtrem niebieskiego światła odbijają szkodliwe promieniowanie, chroniąc wzrok kiedy patrzymy na monitory LCD. Mogą to być zarówno ekrany smartfonów, komputerów i telewizory. Okulary z filtrem niebieskiego światła występują jako zerówki, dzięki czemu można dokonać ich bezpiecznego zakupu jako prezentu, wiedząc że osoba, którą chcemy obdarować nie ma wady wzroku. Pokaż jej takim prezentem że jest dla ciebie ważna i dbasz o jej oczy i zdrowie. Kupując okulary jako prezent świąteczny można skorzystać również z opcji pakowania. Więcej szczegółów w artykule: "Zapakuj zamówienie jako prezent". 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium