Okulary do jazdy nocą - dlaczego warto je mieć?

Okulary do jazdy nocą - dlaczego warto je mieć?

Jak wyglądają okulary do jazdy nocą?

Charakterystyczną cechą okularów do jazdy nocą są ich żółte soczewki. Nie jest to przypadkowy wybór. Żółte zabarwienie soczewek w okularach, ma zadanie zwiększać kontrast kolorów, poprawiając widoczność i wyrazistość konturów. To bardzo ważne szczególnie podczas jeżdżenia po nieoświetlonych drogach. Jeżeli w swojej karierze kierowcy miałeś przypadki, że w ostatnim momencie zauważyłeś przeszkodę na drodze, to nie jest to winą kiepskich świateł twojego samochodu. Wzrok człowieka nie jest przystosowany do widzenia w ciemnościach. Właśnie dlatego należy go wspomagać dodatkowym źródłem światła oraz specjalistycznymi okularami. Dla kierowców są to właśnie okulary do jazdy nocą.

Okulary do jazdy nocą – różne modele

W sprzedaży dostępnych jest wiele modeli okularów do jazdy nocą. Część z nich to klasyczne okulary, budową nie różniące się niczym od innych modeli okularów, np. przeciwsłonecznych. Przeznaczone są od użytkowania za kierownica podczas jazdy wieczorem, nocą i w warunkach ograniczonej przejrzystości powietrza. Okulary tego typu są bardzo wygodne w noszeniu, z uwagi na fakt że oprawki wykonano z tworzywa sztucznego. Jest ono lekkie, nie powoduje nadmiernego obciążenia na nosie i uszach, a wykonane z tworzywa soczewki są odporne na zarysowania.

Okulary do jazdy nocą przeznaczone do okularów korekcyjnych

Problem słabej widoczności podczas jazdy nocą dotyczy nie tylko osób z dobrym wzrokiem, ale również kierowców noszących okulary korekcyjne. Zarówno przy krótkowzroczności i dalekowzroczności, problemem jest słaba widoczność po zmroku. Kształty wydają się rozmyte, zamglone i trudne do zidentyfikowania. Rozwiązaniem tego problemu są okulary do jazdy nocą. Oprócz swojej standardowej wersji, występują również jako okulary dla osób noszących szkła korekcyjne. Jak takie okulary wyglądają? W odróżnieniu od okularów standardowych, mają nieco większe oprawki, dzięki czemu mogą być z łatwością nakładane na okulary korekcyjne. Okulary w tym modelu mają również zabudowane boki, wewnątrz których także zostały umieszczone żółte soczewki. Czy takie rozwiązanie jest czymś powodowane? Tak, refleksy świetlne mogą odbijać się również od szyb bocznych, co także będzie prowadzić do oślepienia kierowców. Zamocowanie w tym miejscu okularów szybek, jest więc bardzo mądrym rozwiązaniem, jeszcze bardziej zwiększającym komfort prowadzenia samochodu.

Na ciekawą ofertę okularów do jazdy nocą mogą również liczyć rowerzyści. Specjalnie dla nich przygotowana została specjalna kolekcja okularów sportowych z rozjaśniającymi soczewkami. Ich oprawki zostały specjalnie zaprojektowane w sposób, który stawia minimalny opór powietrza. Znacząco ułatwia to korzystanie z nich podczas jazdy na rowerze z dużymi prędkościami. Więcej o okularach rowerowych przeczytacie w artykule: "Rowerowe okulary przeciwsłoneczne - jakie wybrać?".

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium