Jakie są zalety okularów do komputera?

Jakie są zalety okularów do komputera?

Dlaczego warto nosić okulary do komputera?

Jeżeli w pracy lub domu wiele godzin dziennie pracujesz na komputerze, w pierwszej kolejności powinieneś sobie takie okulary zakupić. Co możesz dzięki nim zyskać? Okulary do komputera, jeśli będziesz je każdorazowo ubierać, pozwolą w dużym stopniu ograniczyć uciążliwe niebieskie światło, które może być dla Ciebie bardzo dokuczliwe. Odpowiedz sobie na pytanie – czy podczas swojej pracy na komputerze czułeś suchość w oczach? Towarzyszyło mu pieczenie? A może często i bez wyraźnego powodu bolała cię głowa? Jeżeli nie potrafiłeś przypisać temu żadnego logicznego powodu, to jedynym winnym jest komputer lub ekran tv emitujący niebieskie światło. Niestety, nie możemy go wyeliminować w taki sposób, aby monitory mogły nadal prawidłowo pracować. Można natomiast w dużym stopniu je ograniczyć.

Jak ograniczyć niebieskie światło z monitora?

Okulary do komputera z niebieskim filtrem – to oczywiście najprostszy, a zarazem najskuteczniejszy sposób, pozwalający pozbyć się groźnego niebieskiego światła. Wystarczy jeden raz ubrać takie okulary, aby przekonać się o ich wielu możliwościach. Sądzisz że ich noszenie nie jest dla ciebie? Bez obaw. Okulary do monitora z niebieskim filtrem nie różnią się niczym od innych okularów, np. tych korekcyjnych. Są wyposażone w przeźroczyste soczewki, wygodne oprawki dostępne w wielu modelach, np. damskich i męskich, jak również mają przystępną cenę. Takie okulary możesz trzymać np. w szufladzie biurka w pracy, zawsze mając je pod ręką.

Negatywne skutki niebieskiego światła

Negatywnych skutków oddziaływania niebieskiego światła na nasz organizm jest bardzo dużo. Oto niektóre z nich:

 ✔ zaczerwienienie spojówek
 ✔ uczucie pieczenia i suchości oka
 ✔ ból głowy
 ✔ problemy z zasypianiem
 
Żeby im zapobiec koniecznie należy nosić okulary z niebieskim filtrem. W naszym sklepie znajdziecie duży wybór okularów o różnych kształtach. Wykonane z tworzywa sztucznego lub w metalowych oprawkach. Z pewnością każdy znajdzie dla siebie odpowiednią parę okularów.

 ✔ okulary do komputera damskie
 ✔ okulary do komputera męskie
 ✔ okulary do komputera dla dzieci

Jeśli chcecie poznać podstawowe zasady doboru okularów do kształtu twarzy to zapraszamy do lektury: "Jak dobrać okulary do twarzy? Podpowiadamy!"

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium