eOkulary

Jak ułatwić sobie egzamin na prawo jazdy?

2
Jak ułatwić sobie egzamin na prawo jazdy?

Jak ułatwić sobie egzamin na prawo jazdy?

To proste — zastosuj specjalne okulary do jazdy samochodem, aby podnieść kontrast widzenia, pozbyć się rażących odblasków świetlnych, tak by poczuć się pewniej i bezpieczniej za kierownicą.

Jakie okulary na egzamin prawa jazdy i do samochodu?

Nie mogą być to byle jakie okulary z pierwszego lepszego stojaka na ulicy.

Przede wszystkim interesują Cię okulary polaryzacyjne to takie okulary, które usuwają odblaski świetlne i przepuszczają jedynie pionowe, proste(spolaryzowane) fale świetlne.

 

widok przez okulary polaryzacyjne

Obraz widziany przez okulary polaryzacyjne jest pozbawiony odblasków świetlnych, spójrz na przykład na wodę. Zamiast oślepiającej tafli światła, można zobaczyć co znajduje się pod płytą wody.

Dlatego okulary polaryzacyjne mają również ogromne uznanie wśród wędkarzy i rybaków.

Przyjrzyjmy się co stoi za tym, że okulary z polaryzacją tak dobrze działają.

Dlaczego akurat okulary z polaryzacją są idealne do kierowania pojazdami?

Okulary polaryzacyjne(polarized) to okulary z soczewkami wytworzonymi w specjalnej technologii, która jest pomocna nie tylko dla kierowców, ale też podczas codziennego użytku.

Soczewki polaryzacyjne występują w oryginalnych okularach przeciwsłonecznych i ułatwiają odbiór nasłonecznionego obrazu dla ludzkiego oka.

Dzieje się to przez usunięcie rażących odblasków świetlnych z pola widzenia. Odblaski to inaczej refleksy świetlne, czyli rozproszone światło odbite od jakiejś powierzchni, na przykład szkła.

Najprościej mówiąc okulary polaryzacyjne spowodują, że nie będziesz musiał znosić i patrzyć na oślepiające światło odbijające się od jezdni asfaltowej, wody, metali, szkieł, karoserii innych aut itp itd. 

Okulary polaryzacyjne sprawią, że nie będzie Cię oślepiać światło słoneczne odbite od jezdni, wody, metalu, szyb, śniegu i innych.

Tak naprawdę światło słoneczne odbija się niemal od wszystkiego - w każdym z tych przypadków zadziała fenomenalna właściwość polaryzacji, która zawarta jest w soczewkach polaryzacyjnych okularów przeciwsłonecznych

Czy okulary polaryzacyjne są bezpieczne?

Jak najbardziej. Polaryzacja, czyli technologia w skrócie opisana powyżej, to tylko komfortowy dodatek do standardowych okularów przeciwsłonecznych przewidzianych do ochrony oczu przed promieniowaniem UV.

Okulary polaryzacyjne to też okulary przeciwsłoneczne - mają filtry UV400

Okulary polaryzacyjne zatem posiadają również funkcję chroniącą oczy, bo soczewki polaryzacyjne mają wbudowane filtry ochronne przed UV, czyli filtr UV400.

Ile kosztują okulary polaryzacyjne i gdzie można je kupić?

Okulary z polaryzacją i filtrem UV400 nie muszą kosztować fortuny.

Nie daj się nabrać w salonie optycznym, gdzie z pewnością słyszałeś, że dobre okulary muszą kosztować 400 złotych - może muszą tyle kosztować u optyka, ale ogólnie to nieprawda.

Okulary z polaryzacją możesz nabyć już w granicach 40-50 złotych, ale kupując w tak niskiej cenie powinieneś mieć pewność od kogo kupujesz.

Salon optyczny wyceni okulary polaryzacyjne na 400 złotych. Nie daj się nabrać, możesz je kupić za 50 złotych.

Dla osoby, która nie miała wcześniej styczności z okularami polaryzacyjnymi, może być trudno odróżnić je od zwykłych okularów przeciwsłonecznych i w tej cenie można kupić zwykłe okulary bez polaryzacji.

Zapraszam Cię do specjalnej kategorii okularów przeciwsłonecznych z polaryzacją, w której wszystkie modele posiadają filtry polaryzacyjne, a stosowanie ich niesie ze sobą wymienione wyżej zalety.

Zobacz wszystkie okulary z polaryzacją

 

Komentarze do wpisu (2)

15 września 2016

Witam, czym się różnią okulary polaryzacyjne w Waszym sklepie skoro jedne kosztują 50 zł a inne 150 zł?

21 września 2016

Różnica w cenie wynika z jakości oprawek. Zwykle droższe modele wykonane są z lepszych materiałów, jak aluminium, poliwęglan lub grylamid TR90, podczas gdy tańsze okulary polaryzacyjne wykonywane są z klasycznych tworzyw sztucznych.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium