Jak szybko zniszczyć swoje okulary?

Jak szybko zniszczyć swoje okulary?

Jak szybko zniszczyć swoje okulary?

Szukasz sposobu na to by doprowadzić swoje okulary do stanu nieużywalności i dać sobie powód do zakupu nowej pary? Jeśli tak lub jeśli kieruje tobą inny mało zrozumiany motyw, poniżej przedstawiamy najlepszą i najkrótszą receptę na to, aby wysłać swoje okulary do krainy niebytu.

Czyść okulary o odzież

Im więcej czyszczenia szkieł przypadkowymi tkaninami, np. z ubrania które masz na sobie, tym szybciej zniszczysz okulary. Guziki, ćwieki, klipsy, zamki błyskawiczne i inne elementy ubrań jak nóż rysują powierzchnię okularów, zdzierając z nich farbę i powodując głębokie rysy na szkłach.

Noś okulary na głowie

Kiedy nie musisz przez nie patrzyć, nie zdejmuj ich z nosa i nie wkładaj do pokrowca. Zamiast tego unieś je do góry i załóż na czubek głowy. Ten sposób pozwala szybko uszkodzić zawiasy i zauszniki, sprzyja również upadkowi okularów na twarde podłoże, doprowadzając do stłuczenia szkieł.

Nie używaj pokrowca

Tylko słabeusze używają etui na okulary. Prawdziwi twardziele nie martwią się nimi i wrzucają je prosto do torby lub schowka, nie martwiąc się innymi przedmiotami, które mogą się tam znajdować. Klucze, noże, śrubki? To wszystko nic. Nawet jeśli co nieco uszkodzą w twoich okularach, to przecież i tak chcesz je wymienić na nowe, prawda?

Nie dokręcaj śrubek

Kto by się tam przejmował poluzowaną śrubką w zawiasie okularów. Jeśli wykręci się sama i wypadnie, to przecież nic się nie stało. Skleisz sobie oba elementy taśmą klejącą i również będzie działać, prawda? Kto by się przejmował takimi detalami. Śrubki lubią się same wykręcać z okularów, szczególnie jeśli są narażone na częste wibracje.

Myj okulary gąbką

Nie masz czasu na szukanie miękkich ściereczek do okularów? Nie ty jeden! Myjąc szkła i oprawki gąbką lub inną szorstką szmatą, możesz w niebanalny sposób ozdobić ich powierzchnię serią różnych rys. Okulary z zarysowanymi szkłami i oprawkami wyglądają bardziej wiarygodnie i wskazują na to, jak dużo w nich przeszedłeś i że nie boją się trudnych warunków użytkowania.

Nie unikaj chemii i kosmetyków

Są to ważne produkty w twoim życiu i nie możesz sobie pozwolić na taką stratę czasu, jak zdejmowanie okularów przy każdym używaniu kosmetyków? Wiemy jak to jest. Alkohol i inne składniki obecne w kosmetykach mogą niszczyć okulary, ale o to ci przecież chodzi. Łuszcząca się powłoka z matowych oprawek, rozwarstwiające się szkła czy plamy i przebarwienia na różnych częściach okularów. Z każdym takim krokiem jesteś coraz bliżej nowej pary okularów.

Przechowuj okulary na słońcu

Dzięki temu zmniejszy się wytrzymałość oprawek na uszkodzenia mechaniczne, a szkła rozwarstwią się w bardzo artystyczny sposób. Alternatywnie możesz położyć okulary na desce rozdzielczej samochodu i zaparkować go tak, aby promienie słońca wpadały do środka auta, wprost na okulary.

Nie przejmuj się lustrzankami

Zdecydowałeś się kiedyś na drogie okulary z lustrzanymi soczewkami? Nie martw się tym że mają delikatniejszą i bardziej podatną na uszkodzenia powierzchnię. Traktuj je bez delikatności i ostrożności, a na pewno odpłacą ci się szybkim zużyciem i koniecznością dokonania nowego zakupu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium