Jak poprawić widzenie za kierownicą nocą?

Jak poprawić widzenie za kierownicą nocą?

Jak poprawić widzenie za kierownicą nocą?

Ten problem dotyka co drugiego kierowcę samochodów. Pogorszona widoczność podczas nocnego prowadzenia samochodu. Problem ten zyskuje na intensywności szczególnie wtedy, kiedy poruszamy się po drogach nieoświetlonych, a także przy zmniejszonej przejrzystości powietrza – mgłą, zadymieniem czy innymi warunkami atmosferycznymi, jak deszcz lub śnieg. Co na ten problem można zaradzić? Wydawać by się mogło, że sytuacja jest bez wyjścia. Na szczęście jest pewne rozwiązanie, z którego może skorzystać każdy z nas. To okulary przeciwsłoneczne do jazdy nocą.

Czym są okulary przeciwsłoneczne samochodowe do jazdy nocą?

Na pierwszy rzut oka wyglądają jak normalne okulary. Różnią się od nich jednak kolorem soczewki. Mają one żółty kolor. Nie jest on dziełem przypadku. Badania i eksperymenty dowiodły, że ten kolor soczewek poprawia jakość widzenia po zmroku. Sprawia, że kształty są jeszcze bardziej wyraźne, a przeszkody dostrzegane z większej odległości. Zabarwienie soczewek na kolor jasnożółty nie wpływa również negatywnie na postrzeganie innych barw. Oko w krótkim czasie adaptuje się do nowego filtru, dzięki czemu nie odczuwamy dyskomfortu podczas prowadzenia samochodu z takimi okularami na nosie.

Okulary przeciwsłoneczne do jazdy nocą – dostępne modele

W sprzedaży jest kilka modeli okularów przeciwsłonecznych do jazdy nocą:

 ✔   Okulary przeciwsłoneczne do jazdy nocą polaryzacyjne – to jeden z najbardziej polecanych modeli okularów do jazdy nocą. Oprócz tego że wyposażone zostały w standardowe dla tego modelu soczewki barwione na żółto, to jeszcze otrzymały dodatkowy filtr polaryzacyjny. Ten model można zaklasyfikować do kategorii premium wśród okularów do jazdy nocą. Nie tylko znacząco poprawiają kontrast i jakość widzenia, ale dodatkowo eliminują zjawisko rozpraszania światła. Jest to bardzo często występujące zjawisko, które bardzo utrudnia życie kierowcom. Odbijające się w soczewkach promienie światła, mogą oślepiać, dekoncentrować, a także zmuszać do mrużenia oczu. Okulary polaryzacyjne skutecznie to zjawisko ograniczają.

 ✔   Okulary przeciwsłoneczne do zakładania na okulary korekcyjne – kolejnym ciekawym modelem są okulary do założenia na stale noszone okulary korekcyjne. Trudno sobie wyobrazić sytuację, kiedy osoba na co dzień nosząca okulary korekcyjne, będzie je zdejmować podczas nocnego prowadzenia samochodu. Mogłoby się to dla niego źle skończyć. Wymyślono zatem rozwiązanie tego problemu. Okulary do jazdy nocą o mocno powiększonych oprawkach. Pozwalają założyć je swobodnie na głowę, na okulary korekcyjne. W niczym to nie koliduje w ich noszeniu, a tylko poprawia jakość i ostrość widzenia. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które może stosować każdy kierowca, bez względu na wadę swojego wzroku.

 ✔   Sportowe okulary przeciwsłoneczne do jazdy nocą – kolejnym wartym zainteresowania modelem są sportowe okulary do jazdy nocą. Mają aerodynamiczny kształt, który na pewno spodoba się rowerzystom i biegaczom. Tym modelem szczególnie powinny zainteresować się osoby, które lubią wieczorne przejażdżki.

W naszym sklepie dostępne są również okulary z wymiennymi soczewkami, które bardzo często w zestawie posiadają rozjaśniające soczewki. Więcej dowiesz się w artykule: "Co to są okulary przeciwsłoneczne sportowe z wymiennymi soczewkami?"

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium