Dlaczego okulary bez oprawek stały się fenomenem w tym sezonie?

Dlaczego okulary bez oprawek stały się fenomenem w tym sezonie?

Dlaczego okulary bez oprawek stały się fenomenem w tym sezonie?

Kupno nowych okularów przeciwsłonecznych zawsze oznacza radość i zadowolenie z ich noszenia. Nie tylko zyskuje na tym wzrok, który jest lepiej chroniony przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Okulary przeciwsłoneczne są również ważnym dodatkiem stylizacyjnym – kobiety noszą je by podkreślić swoją urodę, zwrócić uwagę na siebie, okulary przeciwsłoneczne mogą również być atrybutem ich kobiecości i gadżetem ułatwiającym flirt. Wybór okularów przeciwsłonecznych jest dziś tak duży, że warto przybliżyć modele, które dla wielu mogą pozostawać nieodkrytymi. Jedne z nich to właśnie patentki.

Patentki, czyli okulary przeciwsłoneczne bez oprawek

Początkowo okulary bez oprawek były wyłącznie okularami korekcyjnymi. Noszono je z uwagi na niewielką wagę, nieocenioną podczas wielogodzinnej pracy przy komputerze. Z czasem zaczęto również doceniać ich wygląd i konstrukcje i adaptować patentki na okulary przeciwsłoneczne. Dziś możemy przekonać się sami że styliści świetnie się spisali i okulary przeciwsłoneczne bez oprawek zyskują popularność na całym świecie. Co za tym idzie, to właśnie one mają być na topie w te i następne wakacje. Zanim jednak zdecydujesz się na ich zakup, dowiedz się jak są wykonane i jak o nie dbać.

Jak działają damskie okulary przeciwsłoneczne bez oprawek?

Aby móc wygodnie korzystać z okularów, które nie posiadają oprawek, należało wymyślić zupełnie inny, nowy sposób ich budowy. Polega to na wywierceniu w soczewkach niewielkich otworów. Wykorzystując precyzyjne śruby lub stalowe trzpienie, mocowane do nich są mostki, noski i zauszniki. Aby soczewka utrzymała ich ciężar, wykonuje się je tylko z tworzywa sztucznego. Okulary przeciwsłoneczne patentki można podzielić na dwa podstawowe rodzaje – z dwoma pojedynczymi soczewkami, mocowanymi w opisany wyżej sposób, jak również z jedną zespoloną szybą – soczewką. W ich przypadku mostek jest wykonany z tego samego materiału co soczewka.

Okulary przeciwsłoneczne bez oprawek w praktyce

Wiele osób patrząc na patentki, może odnieść wrażenie są są bardzo lekkie i raczej słabe. Ta tez tylko w połowie jest prawdą. Owszem, okulary bez oprawek są znacznie lżejsze niż te z oprawkami. To logiczne, gdyż są pozbawione ponad 50% ciężaru, czyli właśnie oprawek. Jeżeli natomiast chodzi o ich wytrzymałość, to jest ona bardzo wysoka. Soczewki wykonane są ze specjalnych tworzyw odpornych na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania. Również sam sposób mocowania gwarantuje wysoką odporność, co jednak nie znaczy że można w dowolny sposób się obchodzić z patentkami.

Czego nie lubią patentki?

Damskie okulary przeciwsłoneczne bez oprawek nie lubią zakładania jedną ręką. Wiemy, większość osób noszących okulary tak właśnie robi. I o ile w przypadku okularów z oprawkami nie grozi to niczym strasznym, tak w przypadku patentek może doprowadzić do wyłamania mocowania. Okulary bez oprawek zawsze należy zakładać i zdejmować używając do tego obu rąk i równomiernie rozkładając nacisk na okulary. Patentki nie lubią również mocnego uderzania o stół. Jeśli masz w zwyczaju zamaszyście zdejmować okulary przeciwsłoneczne z twarzy i z hałasem odkładać je na stół, lepiej zmień swoje nawyki lub... wybierz patentki które mają dolną krawędź soczewek osłoniętą silikonem. Takie okulary naprawdę istnieją! Dół soczewek pokryty jest cienką, ledwie widoczną warstwą silikonu, który ma amortyzować ewentualne uderzenia i hałas towarzyszący odkładaniu okularów na stół.

Zapraszamy również do zapoznania się z całą ofertą sklepu eOkulary.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium