Damskie okulary przeciwsłoneczne bez oprawek - patentki - hit lata 2022!

Damskie okulary przeciwsłoneczne bez oprawek - patentki - hit lata 2022!

Damskie okulary przeciwsłoneczne bez oprawek - patentki - hit lata 2022!

Patentki to wyjątkowy rodzaj okularów, który będzie hitem zbliżających się wakacji. Ich popularność stopniowo rosła w minionych latach, ale dopiero w tym roku staną się niekwestionowanym hitem. Dowodzą tego nowości od znanych producentów, które już wchodzą na rynek. Początek wiosny to najlepszy moment, aby wybrać dla siebie najładniejsze patentki i kupić je w korzystnej cenie. Im bliżej lata, tym ceny okularów przeciwsłonecznych będą rosły.

Czym są okulary bez oprawek?

Czy to możliwe że istnieją okulary bez oprawek? W końcu to właśnie oprawki są tym, co nadaje kształt, wygląd i charakter okularom. To prawda. Istnieje jednak pewna grupa okularów, można je nazwać minimalistycznymi, które stawiają na prostotę. To właśnie patentki. Nazwa wywodzi się od patentu, czyli sposobu w jaki okulary te powstają. W okularach tradycyjnych to właśnie oprawki są częścią nośną, w której mocuje się soczewki. W patentkach występują natomiast: soczewki ( dwie osobne lub jedna wspólna), mostek, noski oraz zauszniki. Skoro nie ma oprawek, to jak całość jest połączona? W soczewkach wiercone są specjalne niewielkie otwory, do których małymi śrubkami lub trzpieniami mocuje się pozostałe elementy. Całość wygląda delikatnie i lekko i takie też okulary są w rzeczywistości. Nosząc je przez kilka godzin, na pewno nikt nie doświadczy uczucia zmęczenia lub uciskania. To ich bardzo duża przewaga nad okularami z oprawkami, szczególnie tymi masywnymi, a co za tym idzie, ciężkimi.

Na lato najlepsze przeciwsłoneczne patentki

Latem oczekujemy ochrony naszych oczu oraz ładnego, modnego wyglądu. Okulary przeciwsłoneczne bez oprawek mogą nam dać obie rzeczy jednocześnie. Wybierając patentki z jedną zespoloną soczewką, bardzo skutecznie chronimy wzrok i delikatną skórę twarzy przed promieniowaniem słonecznym. Jednocześnie okulary mają modny, nadal rzadko spotykany wygląd, który z łatwości cię wyróżni i doda szyku. Aby jeszcze bardziej podkreślić swój styl, możesz wybrać patentki z soczewkami kolorowymi – cieniowane, jednolite lub lustrzane. Wybór jest jednak znacznie bogatszy i obejmuje także różnorodne kształty patentek.

Najmodniejsze kształty damskich okularów przeciwsłonecznych bez oprawek

Wyróżnić można trzy rodzaje kształtów w okularach bez oprawek. Pierwszy z nich to okulary prostokątne z dwiema soczewkami. Można śmiało napisać że jest to podstawowy model, wywodzący się od takich samych okularów w wersji ze szkłami korekcyjnymi. Obie soczewki połączone są stalowym mostkiem, osadzonym w wywierconych otworach w soczewkach. W ten sam sposób zamocowane do nich są zauszniki. Drugi rodzaj to patentki z jedną zintegrowaną soczewką. Jest ona wycinana z jednego kawałka tworzywa i posiada u góry zespolony mostek. Zapewnia to dużą powierzchnię do filtrowania promieni słonecznych, a jednocześnie usztywnia okulary i pozwala ograniczyć ilość połączeń śrubowych. W tym przypadku soczewka może być zaokrąglona, jak w modelu Joker lub nieco bardziej kwadratowa, jak w przypadku Prius. Mamy jeszcze do wyboru kształt Cote, które również są okularami z pojedynczą soczewką, ale w ich przypadku mostek znajduje się na środku wysokości.

Jeśli jesteście miłośnikami klasyki to również znajdziecie modne modele dla siebie. Więcej dowiecie się w artykule: "Damska klasyka, czyli okulary przeciwsłoneczne w kolorze czarnym lub brązowym".

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium