Czy warto kupić okulary do jazdy nocą?

Czy warto kupić okulary do jazdy nocą?

Jakie okulary do jazdy nocą będą najlepsze?

Każdy kto jeździ samochodem wieczorem lub nocą wie, że największy problem jest z widocznością oraz z oślepiającymi światłami innych samochodów. Jazda nocą wymaga zatem dużej koncentracji. W artykule dowiesz się jak wybrać najlepsze okulary dla siebie.

Podczas jazdy samochodem nocą, najważniejszy jest wzrok i to on męczy się najbardziej. Wytężamy go żeby lepiej widzieć na drodze. Po pewnym czasie jazda staje się bardzo męcząca i niekomfortowa. Nasza czujność spada i jazda staje się niebezpieczna. Dlatego warto podnieść komfort jazdy i założyć dobre okulary.

Jak wyglądają okulary do jazdy nocą?

Okulary do jazdy nocą charakteryzują się żółtymi soczewkami. Nie bez powodu. Żółty kolor ma za zadanie wyostrzyć i rozjaśnić obraz, zwiększyć kontrast kolorów. Ma to bardzo duży wpływ na poprawę widoczności podczas jazdy nocą. Dzięki takiemu zabarwieniu szkieł, łatwiej można zauważyć przeszkodę na drodze, kontury jezdni są bardziej wyraźne. Oprócz żółtego koloru, takie okulary nie różnią się niczym od innych przeciwsłonecznych. W naszym sklepie dostępnych jest wiele modeli o różnym kształcie. Można postawić na klasyczny wygląd w metalowej oprawce z regulowanymi noskami. Takie okulary często posiadają również zawiasy FLEX, które nie będą uciskać skroni.

Dostępne są również modele sportowe z wyprofilowaną oprawką, dzięki czemu dobrze przylegają do twarzy. Bardzo często takie okulary posiadają również opcję wymiennych soczewek. W zestawie są przeważnie standardowe przyciemniające soczewki oraz dodatkowo żółte. Dzięki okularom z wymiennymi soczewkami wystarczy jedna para na różne warunki pogodowe.

Okulary rozjaśniające z polaryzacją

W celu zapewnienia największego komfortu jazdy nocą, warto zwrócić uwagę na okulary do jazdy nocą z polaryzacją. Posiadają filtr polaryzacyjny, który niweluje niepotrzebne, rażące odblaski świetlne. Jest to bardzo duża zaleta, ponieważ nie będą przeszkadzały reflektory jadących samochodów oraz rażące światła latarni. Docenią to szczególnie kierowcy. Jeśli chcesz poznać więcej zalet okularów polaryzacyjnych to zapraszamy do lektury: "Kto powinien nosić okulary polaryzacyjne?".

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium