eOkulary
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Pytania i porady

Porady: jak wybrać najbardziej odpowiedni produkt?

Stosując się do tych kilku prostych zasad unikniesz rozczarowań kupując w eOkulary. Poniższe porady pomogą Ci możliwie najlepiej dobrać zamawiany asortyment do własnych potrzeb i oczekiwań. W ten sposób zaoszczędzisz czas na zwracanie produktu lub jego wymianę na inny model.

Spis treści:

Jak dobrać okulary do szerokości twarzy?
Jakie okulary przeciwsłoneczne dla kierowców?
Noszę okulary korekcyjne, czy można je przyciemnić?
Mam szeroką głowę. Prawie wszystkie okulary są za małe i uciskają w okolicach skroni.
Nie jestem zwyczajny/a w noszeniu przyciemnianych okularów, ale często razi mnie słońce.

Jak dobrać okulary do szerokości twarzy?

Istnieją dwa sprawdzone sposoby na to, aby dopasować okulary przeciwsłoneczne do szerokości twarzy, nawet nie mając ich w rękach.

1. Jeśli masz poprzednie okulary zmierz odległość po wewnętrznej stronie pomiędzy zausznikami.
2. Jeśli nie masz żadnych okularów które Ci pasują, przyłóż do obydwu skroni dwa dowolne sztywne i proste rzeczy: może być to zeszyt, linijka lub telefon komórkowy. Istotne jest to, aby obydwie rzeczy były ustawione do siebie równolegle.

Zmierzona odległość będzie odpowiadać wartości "szerokość wewnętrzna", która jest podana w zakładce "DANE TECHNICZNE" na karcie każdego z produktów:
Porady jak dobrać okulary przeciwsłoneczne

Jakie okulary przeciwsłoneczne dla kierowców?

Prowadząc samochód, ważne jest, aby przez cały czas mieć sytuację pod kontrolą. Dobra widoczność tego co się dzieje na drodze przede wszystkim decyduje o bezpieczeństwie podczas jazdy. Dlatego też wszystkim kierowcom proponujemy okulary polaryzacyjne do jazdy samochodem. Okulary z polaryzacją diametralnie różnią się soczewkami od zwykłych okularów. Mówiąc w skrócie: główna przewaga okularów polaryzacyjnych nad zwykłymi, jest taka, że oprócz przyciemnienia obrazu, usuwają one oślepiające odblaski świetlne.

Refleksy, czyli odbite światło od różnych powierzchni tj. wody, lodu, metalu, szkła itp. mogą na krótką lub dłuższą chwilę oślepić kierowcę. Szczególnie ważne za kierownicą jest to, aby uniknąć nawet chwilowej utraty panowania nad samochodem i sytuacją podczas jazdy. Okulary polaryzacyjne niemal całkowicie redukują ryzyko oślepienia kierowcy przez odblaski, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Dodatkowo przez swoje właściwości, polaryzacja likwiduje efekt odbijania się światła z deski rozdzielczej od wewnętrznej strony szyby w samochodzie.

Stosowanie okularów polaryzacyjnych to lepszy kontrast obrazu i wyższy komfort dla oka nie tylko w bardzo słoneczne dni. Niektóre modele z jaśniejszymi soczewkami można stosować równiez w mgliste i deszczowe dni.

W ofercie posiadamy również okulary polaryzacyjne do jazdy nocą. Posiadają one żółte soczewki, które rozjaśniają obraz i niwelują odblaski, które można spotkać w nocy (np. reflektory i karoserie innych aut, latarnie), głównie podczas jazdy po mokrej powierzchni.

Dla osób z wadą wzroku polecamy nakładki polaryzacyjne na okulary korekcyjne. Nakładki dostępne w różnych rozmiarach, można zamontować praktycznie na każde okulary optyczne. Obejrzyj film, który przedstawia łatwy sposób montażu nakładek: https://www.youtube.com/watch?v=veq8z84tKyQ

Noszę zwykłe okulary korekcyjne, czy można je przyciemnić?

Istnieje uniwersalna i tania metoda na przyciemnienie okularów optycznych, które będą spełniać rolę okularów przeciwsłonecznych. Służą do tego nakładki polaryzacyjne, które dzięki specjalnej konstrukcji będą pasować do niemal wszystkich okularów korekcyjnych. Nakładki z uniwersalnym uchwytem CLIP-ON montuje się z góry. Uchwyt na sprężynie gwarantuje bardzo dobrą przyczepność nakładek do okularów.

Nakładki nie rysują powierzchni okularów ani soczewek. Widełki mocujące posiadają gumowe nasadki, a poprawnie zamocowane nakładki w każdym punkcie dotykają okularów elementami z gładkiego tworzywa sztucznego. Mechanizm mocowania CLIP-ON pozwala w każdej chwili odchylić nakładki bez ich zdejmowania z okularów.

Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu prezentującego nakładki pod tym adresem: www.youtube.com/watch?v=veq8z84tKyQ

Mam szeroką głowę. Prawie wszystkie okulary są za małe i uciskają w okolicach skroni.

Nie ma takiej głowy, do której nie udałoby się nam dopasować okularów. W naszej szerokiej ofercie znajdziesz okulary mniejsze i większe. Dla osób o szerokiej głowie rozwiązaniem są okulary przeciwsłoneczne ze specjalnym systemem mocowania zauszników. Zauszniki osadzone na zawiasach FLEX są możliwe do odgięcia poza linię okularów.

Dzięki temu rozwiązaniu okulary nie uciskają skroni, a ich zakładanie i zdejmowanie jest jeszcze łatwiejsze. FLEX zapobiega również zniekształceniu linii okularów, ponieważ po ich zdjęciu z twarzy, zauszniki wracają do swojej normalnej pozycji.

Nie jestem zwyczajny/a w noszeniu przyciemnianych okularów, ale często razi mnie słońce.

To normalne, że osoby, które nigdy nie nosiły okularów przeciwsłonecznych, potrzebują więcej czasu aby się do tego przyzwyczaić. Wiele prób zmiany tego przyzwyczajenia kończy się fiaskiem. Kupując swoje pierwsze okulary, warto zwrócić uwagę na to, co może przeszkadzać i wykluczyć częste przyczyny szybkiej rezygnacji z okularów.

Najbardziej znanym powodem rezygnacji z noszenia ciemnych okularów jest ich... przyciemnienie. Osoby niezwyczajne w noszeniu okularów często zwracają uwagę na zbyt intensywne przyciemnienie soczewki. Zdecydowana większość okularów dostępnych na rynku jest w tej samej kategorii przyciemnienia, rzadko spotyka się jaśniejsze niż w kategorii 3.

Rozwiązaniem są okulary przeciwsłoneczne z cieniowaną soczewką. Okulary z soczewką barwioną gradalnie(efekt cieniowania) najmocniej przyciemniają światło padające z góry, a znacznie lżej obraz pod nogami i w dolnym obszarze soczewki. W ten sposób okulary dostarczają odpowiedniego przyciemnienia względem światła słonecznego padającego z góry, natomiast obraz widziany na wprost i poniżej wysokości oczu jest nieznacznie przyciemniony.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium