Opcje przeglądania
Kategoria przyciemnienia
Kolor zausznika
Rodzaj powierzchni
Kolor lustra
Dostępność
Cena
  • od
    do
Producenci
Produkt dnia
Okulary polaryzacyjne Galzani GGP 8268
Okulary polaryzacyjne Galzani GGP 8268
94,00 zł 53,90 zł
szt.
Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Prowadząc samochód, jesteś odpowiedzialny za bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale również za innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego, aby zapewnić prawidłową widoczność podczas jazdy, warto zainwestować w wysokiej klasy okulary dla kierowców. W naszej ofercie znajdziesz modele, które skutecznie wyeliminują refleksy świetlne, tym samym zapewniając odpowiedni komfort widzenia podczas prowadzenia pojazdu. Z pewnością docenisz poczucie bezpieczeństwa oraz wygodę, które gwarantują okulary dla kierowców dostępne w naszym sklepie. 

Co to są okulary do jazdy samochodem?

Być może pierwszy raz spotkaliście się z określeniem okulary do jazdy samochodem. Są to okulary wyposażone w dwa rodzaje soczewek. Można je rozdzielić na okulary, w których należy prowadzić samochód w ciągu dnia, jak i nocą. Wyjaśnimy teraz różnice pomiędzy nimi.

Okulary polaryzacyjne do samochodu do jazdy w dzień

W ciągu dnia widoczność na drogę przed samochodem jest zazwyczaj bardzo dobra. Wyjątkiem może być sytuacja mocnego opadu deszczu lub kiedy nisko zawieszone nad horyzontem słońce świeci nam prosto w twarz. Co wtedy? Bardzo szybko okazuje się że widoczność ograniczona jest tak mocno, że mamy problem z rozróżnieniem kolorów na sygnalizatorze. Dochodzi wtedy do kosztownych i niebezpiecznych pomyłek, kiedy kierowca wjeżdża na skrzyżowanie na czerwonym świetle lub nie zauważa pieszego przekraczającego jezdnię. Konsekwencje tego mogą być bardzo poważne. Jak im zapobiegać? W słoneczny dzień prowadzić samochód w okularach przeciwsłonecznych, koniecznie z polaryzacją. Filtr polaryzacyjny ma zadanie redukować odblaski i eliminować poziome promienie światła, odbijające się w soczewkach. Dzięki filtrowi polaryzacyjnemu wyostrza się obraz, a kolory stają się łatwiejsze do rozróżnienia. Również kiedy mamy ubrane okulary przeciwsłoneczne.

Okulary rozjaśniające do jazdy nocą

Jeszcze poważniej wygląda sytuacja kiedy prowadzimy pojazd nocą. Tutaj problematyczna staje się prawidłowa ocena odległości pomiędzy światłami pojazdu i ryzyko oślepienia reflektorami pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka. Źle wyregulowane reflektory, jazda na światłach drogowych, światło odbijające się od mokrej nawierzchni, padającego deszczu, szyby samochodu. To wszystko może poważnie ograniczać widoczność. Kierowcy aby sobie z tym radzić, mocno wytężają wzrok, co z kolei prowadzi do jego szybkiego zmęczenia. To niebezpieczne podczas długiej jazdy nocą. Znużenie i senność może w takich warunkach przyjść szybciej niż zwykle. Zapobiec temu mogą okulary do jazdy nocą. Posiadają one specjalne soczewki w kolorze żółtym, również z polaryzacją. One również eliminują zjawisko odbijania i rozpraszania się światła, a dodatkowo czynią obraz jaśniejszym. Ochrona wzroku to tylko jedna z zalet tych okularów. Kontury przedmiotów stają się lepiej widoczne, co ma duże znaczenie dla szybszej oceny sytuacji na drodze i zauważenie na niej przeszkody – zwalonego drzewa lub pieszego poruszającego się nieoświetlonym poboczem. Uważamy że z pełną odpowiedzialnością można użyć stwierdzenia, że okulary do jazdy samochodem nie jednej osobie mogą uratować życie i pomóc uniknąć niepotrzebnych wypadków.

Warto zapoznać się również z ofertą okularów polaryzacyjnych do jazdy nocą, szczególnie zalecanych dla kierowców.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium